Home / MotoGP / Pierwsza dzika karta dla Pedrosy. KTM może nie wykorzystać puli

Pierwsza dzika karta dla Pedrosy. KTM może nie wykorzystać puli

KTM mam możliwość skorzystania z sześciu dzikich kart w MotoGP w 2024 roku, z udziałem dwóch doświadczonych testerów – Daniego Pedrosy i Pola Espargaró. Jednak na razie dyrektor sportowy KTM, Pit Beirer, ujawnił, że potwierdzony jest jedynie udział Pedrosy w GP Hiszpanii w Jerez. Nie jest pewne, czy KTM w ogóle wykorzysta całą pulę dzikich kart.

„W tej chwili jedyną pewną rzeczą jest udział Daniego Pedrosy w Jerez. Wszystko inne będzie decydowane w miarę postępów sezonu. To również zależy od tego, ile wyścigów będziemy potrzebowali, aby przetestować nowe komponenty w zawodach.” – przyznał Beirer.

„Wymaga to pewnego wcześniejszego planowania. Musimy zobaczyć, co ma sens dla projektu. Pol wolałby rywalizować dzisiaj niż jutro, a Dani ma swoje ulubione tory. Średnio raz w miesiącu mamy testy z naszym zespołem testowym. Razem z produkcją, procedurami celnymi, transportem, i tak dalej, wymaga to wcześniejszego terminu o dwie lub trzy miesiące.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na pytanie, czy rozwiązania są testowane na prywatnych testach jeszcze przed jakimikolwiek dzikimi kartami, Beirer potwierdził: „Dokładnie tak. Najpierw musisz przetestować bez presji konkurencji. Ale w pewnym momencie szukasz potwierdzenia za pomocą dzikiej karty, jak nowe komponenty radzą sobie podczas presji konkurencji, na szybkim okrążeniu lub pomiędzy innymi motocyklami”.

Mimo możliwości skorzystania z sześciu dzikich kart, Beirer przyznał, że KTM raczej nie wykorzysta wszystkich z nich: „Nie widzę szczególnej potrzeby, abyśmy skorzystali z wszystkich sześciu. Ale na pewno będą jeszcze jakieś dzikie karty”.

GP Hiszpanii z udziałem Pedrosy odbędzie się jako czwarta runda sezonu, w dniach 26-28 kwietnia.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. A nie było mówione w kontekście Pola, że właśnie dostanie możliwość jak największej ilości startów z dzikimi kartami?

  2. Bardzo sympatyczny gość (Dani). Z ogromną przyjemnością obejrzę wyścig z jego udziałem.
    Tak jakoś mnie tęsknota szarpie za „starą gwardią”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 2,104 sek