Home / MotoGP / Pirro dalej testerem Ducati

Pirro dalej testerem Ducati

Michele Pirro został potwierdzony jako testowy kierowca Ducati do 2026 roku. Ducati ogłosiło bowiem przedłużenie umowy z Włochem, który jest częścią ich projektu od ponad dekady.

Oprócz udziału w sesjach testowych zespołu Ducati i regularnych startów w mistrzostwach Włoch w klasie superbike na motocyklu Panigale V4 R, Pirro był również obecny na licznych grand prix i już za nieco ponad tydzień weźmie udział z dziką kartą w nadchodzącym GP Włoch, zaplanowanym na 9-11 czerwca na torze Mugello.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Większość mojej kariery sportowej była związana z Ducati i nie wyobrażam sobie siebie w innym kolorze niż czerwień producenta z Borgo Panigale. Przybyłem tutaj w 2013 roku, prawdopodobnie w najtrudniejszych latach dla Ducati Corse, ale teraz przeżywam także lata najlepsze dla firmy.” – powiedział Włoch.

„Jestem bardzo dumny z tego, co razem osiągnęliśmy. Blisko współpracowałem z nowym pokoleniem włoskich kierowców i zawsze uczę się od nich czegoś nowego. Jak zawsze, będę ciężko pracować, aby kontynuować wkład w rozwój Desmosedici GP i Panigale V4. Dziękuję Claudio, Gigi, Paolo i Davide oraz wszystkim, którzy we mnie wierzą. Forza Ducati na zawsze!” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Michele Pirro zdobędzie punkty w GP Włoch?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 2,771 sek