Home / MotoGP / Pol Espargaro: „w końcu mogę się uśmiechać i mówić”

Pol Espargaro: „w końcu mogę się uśmiechać i mówić”

Pol Espargaro wraca do zdrowia! Zawodnik zespołu GasGas Tech3 opublikował krótkie wideo na swoim instagramie, w którym opowiada o konsekwencjach swojej wywrotki, oraz o tym, jak bardzo nie może się doczekać powrotu na motocykl. Wspomina też o straceniu wagi, pomimo że i tak był już najlżejszym zawodnikiem w MotoGP. Przypomnijmy, że Hiszpan ucierpiał w wypadku podczas drugiego treningu przed GP Portugalii, i od tego momentu nie mieliśmy żadnych informacji bezpośrednio od Pola. Złamana szczęka uniemożliwiała mu jedzenie i mówienie przez ponad miesiąc.

„Cześć wszystkim! Wracam na social media. Minął już miesiąc i tydzień od czasu wywrotki i mogę już trochę mówić, mówię to ponieważ złamałem szczękę w dwóch miejscach. Nie mogłem jej otwierać przez cztery tygodnie po kraksie, nie mogłem jeść, straciłem dużo kilogramów, ale w końcu mogę się uśmiechać i mówić całkiem dobrze, z tego powodu wysyłam wam tę wiadomość.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Przeszedłem już operację ucha, które także było uszkodzone. Złamałem osiem kości w moim ciele, dwa żebra; jedną kość w szyi; trzy w plecach, które potrzebują trochę więcej czasu, ponieważ tamte złamania są wciąż badane przez lekarzy. Nie warto ryzykować z tym rodzajem kontuzji, musisz być bardzo ostrożny z kręgami, ponieważ bardzo łatwo jest uszkodzić rdzeń kręgowy. Pracujemy więc z lekarzami krok po kroku, by wrócić tak szybko jak to możliwe, jednak najpierw muszę być zdrowy, pomimo że jestem pierwszy, który chce wskoczyć na motocykl. W szczególności patrząc na wyniki z Jerez, fabryka pracuje bardzo ciężko, motocykl jest teraz rakietą, więc nie mogę się doczekać [powrotu].”

„Chciałem tylko podziękować za wszystkie wiadomości, które mi wysyłaliście w tym okresie, ważne jest bym ciągle czuł motywację i radość, bym jak najszybciej wrócił i wskoczył na motocykl. Dziękuję mojemu zespołowi i wszystkim, którzy są blisko mnie kiedy się ścigam; dostawałem od nich wiadomości niemalże codziennie, to jest niesamowite wsparcie od chłopaków z GasGasa i KTM-a.”

„Naprawdę nie wiem kiedy wrócę na motocykl, będę was informował o wszystkim trochę więcej, niż przez ostatnie półtorej miesiąca. Więc tak, dziękuję za wszystkie wiadomości, bardzo was kocham.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 4

  1. Szybkiego powrotu do zdrowia, Pol! 🙏

  2. Dzięki Markiza !

  3. Wcale się nie dziwię, że się nie odzywał. Kontuzja bardzo poważna. To chyba taki moment w karierze, że Pol zaczął się zastanawiać nad dalszą drogą. Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,551 sek