Home / MotoGP / Poważny uraz płuc i kręgosłupa u Pola Espargaro

Poważny uraz płuc i kręgosłupa u Pola Espargaro

Znanych jest już więcej informacji na temat stanu Pola Espargaro, po jego poważnym wypadku w drugiej sesji treningowej przed GP Portugalii. Motocyklista doznał kontuzji płuc oraz kilku urazów kręgosłupa, ale faktyczny rozmiar obrażeń wciąż nie został poznany.

Dyrektor Medyczny MotoGP, Ángel Charte, udzielił wyjaśnień w wywiadzie dla telewizji DAZN: „Pol Espargaro miał wypadek o wysokiej energii, który spowodował poważne uszkodzenia wielu narządów. Będziemy musieli ustalić, jak duże są obrażenia, kiedy wykonamy dodatkowe badania w szpitalu w Faro, obejmujące cały kręgosłup, plecy i odcinek lędźwiowy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na odcinku szyjnym jest w pełni zdrowy neurologicznie, nie stracił przytomności ani nie wymagał intubacji. Jednakże, doznał poważnej kontuzji płuc, która będzie musiała być ponownie sprawdzona za pomocą tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, które zostaną wykonane w szpitalu w Faro. Powtarzam: mamy do czynienia z poważnym urazem kręgosłupa oraz kontuzją płuc i musimy obserwować, jak będą się rozwijać. Myślę, że będzie dobrze, ale potrzebujemy przeprowadzenia niezbędnych testów, aby poznać rozmiar urazów”.

Co do obecnego stanu Espargaro, Charte powiedział: „Jest przytomny, świadomy, reaguje doskonale, ale jest trochę oszołomiony znieczuleniem, które mu podaliśmy”. Zawodnik GasGasa nie weźmie oczywiście udziału w wyścigu w Portugalii, najprawdopodobniej czeka go dłuższa przerwa od ścigania.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Oby tylko nie byl sparalizowany.

  2. A tak mial do korzeni w ktmie wrocic :D

  3. Odbije się to na jeździe brata na 100wkę, oby tylko wrócił cały i zdrowy do scigania trzymam kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 2,600 sek