Home / Inne / Powstaje polski audiobook biografii Valentino Rossiego

Powstaje polski audiobook biografii Valentino Rossiego

Studio QUBATURA we współpracy z Wydawnictwem SQN rozpoczęło prace nad audiobookiem biografii Valentino Rossiego napisanej przez Stuarta Barkera. Z pewnością niespodzianką dla wielu może okazać się lektor.

Nie ma cienia wątpliwości, że Valentino Rossi jest absolutną legendą wyścigów motocyklowych. 9-krotny mistrz świata, zwycięzca 115 wyścigów, zdobywca aż 235 podiów, ale także niezwykle sympatyczny człowiek prywatnie. „The Doctor” choć zakończył już zawodową karierę w wyścigach motocyklowych i przesiadł się z sukcesami do samochodu w serii GT World Challenge, nadal pozostaje w sercach i na ustach wielu fanów, a jego popularność zdaje się nie maleć. Tak po prostu działa czar Rossiego – fenomen na torze i poza nim.

Gdy w 2021 roku została wydana biografia Valentino Rossiego „pióra” Stuarta Barkera, była ona niezwykle ciepło przyjęta za granicą, ale także w Polsce. Wydawnictwo SQN zadbało o jakość przekładu na język polski, dzięki czemu książkę czyta się z przyjemnością i przysłowiowym jednym tchem. Dożyliśmy jednak czasów, kiedy wszyscy są niezwykle zabiegani i czasem ciężko jest znaleźć czas, aby usiąść z książką i zanurzyć się w niej choćby na godzinkę. Są też oczywiście osoby, które lubią sobie posłuchać dobrej historii w podróży albo pracując. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą audiobooki!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wydawnictwo SQN zapewni fanom wyścigów motocyklowych i samego Valentino Rossiego ponowne przeżycie jego wspaniałej kariery, ale tym razem słowem mówionym. Realizacją tej produkcji zajmie się studio QUBATURA z Sosnowca (Kuba Hyrja), natomiast lektorem został Mateusz Kapusta – dziennikarz i zawodowy gracz eMotoGP (Gucio1846). Audiobook powinien być gotowy na przełomie marca/kwietnia 2023 roku. Będziemy o wszystkim na bieżąco informować i trzymamy kciuki za udany przebieg prac!

Przemysław Romański, Wydawnictwo SQN: „W Wydawnictwie SQN bardzo mocno stawiamy na treści cyfrowe i wyjątkowość oferty, szczególnie jeśli chodzi o audiobooki i ebooki. Książki sportowe kupowane są głównie w wydaniu papierowym,  ponieważ oprócz korzyści i przyjemności z lektury, często stoją na półce kibica obok szalika, plakatu czy innych gadżetów, ale obserwujemy ich rozwój również jeśli chodzi o treści do słuchania. Dostaliśmy dużo sygnałów, że fani czekają na Valentino Rossiego w wersji audio i cieszymy się, że możemy odpowiedzieć na to oczekiwanie.”

Kuba Hyrja, Studio QUBATURA: „Jestem fanem ciekawych dźwiękowych inicjatyw, a przy okazji jestem czynnym motocyklistą oraz miłośnikiem tego sportu. Lepiej być nie mogło :) Pierwsze spotkania zarówno te techniczne jak i te merytoryczne z Mateuszem optymistycznie rokują na tę produkcjeę. Będzie dobrze i już nie się mogę doczekać. LwG!”

Mateusz Kapusta: „Jestem bardzo szczęśliwy, że Wydawnictwo SQN i Studio QUBATURA dostrzegli mój potencjał. Lektorstwo i dubbing to moje ciche zamiłowanie, dlatego jestem przeszczęśliwy, że swój debiut na tym polu mogę rozpocząć od czytania książki poświęconej życiu i karierze sportowej mojego wyścigowego idola. Dołożę wszelkich starań, aby słuchacze mogli spędzić tą przygodę w możliwie jak najprzyjemniejszy sposób!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wydawnictwo SQN

Studio QUBATURA

Mateusz Kapusta Facebook & YouTube

Komentarze: 1

  1. Super! Szkoda, że SQN ma tak mało audiobooków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,362 sek