Home / MotoGP / Pramac uspokaja. Będą dwa fabryczne motocykle

Pramac uspokaja. Będą dwa fabryczne motocykle

Gino Borsoi wyjaśnił kilka dni temu sytuację dotyczącą trwających rozmów w sprawie odnowienia partnerstwa zespołu satelickiego Pramac z Ducati. Pramac zbliża się do końca obecnego kontraktu jako zespół prywatny związany Ducati, a jego odnowienie pozostaje niepodpisane. Borsoi bardzo docenia również to, co Jorge Martin zrobił pomiędzy sezonami.

Pojawiały się pytania, czy Pramac otrzyma dwa najnowsze motocykle, takie jak obecnie posiadają, jeśli podpiszą nową umowę. Sugerowano, że Ducati może zdecydować się przekazać jeden motocykl z sezonu 2025 albo Gresiniemu, albo VR46, a jedynie drugi trafiłby do Pramac.

Menadżer zespołu, Gino Borsoi, wyjaśnił jednak niedawno portalowi GPOne: „Plotki w padoku są i zawsze będą, więc najlepiej polegać na tym co jest w umowach. Mamy opcję z Ducati, z której możemy skorzystać na kolejne dwa lata i jesteśmy z kontraktu z nimi bardzo zadowoleni.”

„Prawie wszystko jest już podpisane. Możemy zakończyć te opowieści. Świat musiałby się zawalić, żebyśmy to zmienili.” Co do kwestii nowych motocykli: „Umowa z Ducati na kolejne dwa lata przewiduje również dwa fabryczne motocykle.” – nie pozostawił wątpliwości Borsoi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pramac mistrzostwo MotoGP w zeszłym roku przegrał w ostatniej rundzie, gdy upadek zaliczył Jorge Martin. Ale teraz Martin prowadzi w klasyfikacji po dwóch rundach i ponownie staje się zagrożeniem dla fabrycznego zawodnika Ducati, Francesco Baganai.

Borsoi powiedział o wczesnej eksplozji formy swojego zawodnika: „Mieliśmy szczęście w tym roku, ponieważ GP24 dobrze się sprawuje od pierwszego testu, co nie jest oczywiste i prawie nigdy się nie zdarza. Była to nie rewolucyjna, ale ważna aktualizacja, która bardzo dobrze się sprawdziła. To był świetny wysiłek ze strony Ducati, ale także Martina, który zimą skoncentrował się na swojej fizycznej i mentalnej dyspozycji.”

Zespół Pramac jednak ma świadomość, że Martin wkrótce zakończy swój ostatni sezon w tej ekipie. Chciałby już awansować  do fabrycznego zespołu w 2025 roku, więc stawia warunek rezygnacji z Ducati dla innego producenta, jeśli zostanie pominięty.

Ducati potwierdziło już natomiast podpisanie kontraktu z Ferminem Aldeguerem, nastoletnim gwiazdorem Moto2, na przyszły rok, i jeśli tylko Pramac podpisze umowę na kolejny rok z Ducati, przewiduje się, że Aldeguer zostanie umieszczony w tym właśnie garażu. Aldeguer twierdzi, że obiecano mu motocykl z sezonu 2025, ale nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, do którego zespołu dołączy.

Źródło: GPOne.com, crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Jorge Martin powinien zgodzić się na ewentualny kolejny rok w zespole Pramac?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,976 sek