Home / MotoGP / Prezentacje ruszyły – Yamaha „ujawniła się” w Indonezji

Prezentacje ruszyły – Yamaha „ujawniła się” w Indonezji

W Indonezji odbyła się dziś pierwsza prezentacja zespołu MotoGP na sezon 2023. Rozpoczęła Yamaha, pokazując malowanie motocykla M1, wraz ze swoimi dwoma zawodnikami – Fabio Quartararo i Franco Morbidellim. Yamaha będzie również używać tego malowania w swoich fabrycznych programach motocrossowych i supercrossowych.

To jedyny zespół, który w stawce 22 motocykli będzie korzystał ze sprzętu Yamahy. Wszystko przez to, że ekipa RNF zamieniła japońskie motocykle na włoskie Aprilie. Yamaha nie będzie miała przez to łatwo w stawce innych producentów, którzy mogą liczyć na co najmniej cztery maszyny i dane z nich zbierane.

Fabio Quartararo: „Moja zimowa przerwa nie przebiegła zgodnie z planem, ponieważ doznałem kontuzji ręki podczas treningu motocrossowego. Ale pracowałem non stop. Zrobiłem dużo treningów kardio, aby upewnić się, że jestem w 100% sprawny na sezon 2023. Moja kontuzja ręki jest już w pełni wyleczona, więc czuję się gotowy do ponownej walki o tytuł.” 

„Mamy nieco inne malowanie, co jest miłą odmianą. Podoba mi się nowy wygląd i dobrze jest go trochę zmienić. Ale co ważniejsze, nie mogę się doczekać, aby znów zacząć jeździć. Jestem bardzo ciekawy możliwości przetestowania YZR-M1 2023 w Sepang.” 

„Będziemy ciężko pracowali w tym sezonie, jak zawsze. Wiele się nauczyliśmy w 2022 roku, a teraz chcę już ponownie walczyć o tytuł. Moi fani bardzo mnie wspierali, wysyłając mi wiele wiadomości w trakcie zimy. Cieszę się, że w tym sezonie ponownie zobaczę ich na torach. Będziemy się dobrze bawić!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Franco Morbidelli: „Dzisiaj zaczynamy od nowa, z nowym wyglądem motocykla. Wszystko wróciło do poziomu zerowego i wszystko w tym sezonie jest możliwe, więc jest to ekscytująca perspektywa. Rok 2022 zakończyliśmy z lepszym samopoczuciem.” 

„Teraz ważne jest, abyśmy wykonali dobrą robotę podczas nadchodzących zimowych testów, abyśmy byli gotowi do rozpoczęcia sezonu w marcu w pierwszym wyścigu w Portugalii. Mamy nowy format weekendów, i trochę czasu zajmie przyzwyczajenie się do niego przez zawodników i zespoły, ale postrzegam to jako pozytywną zmianę, ponieważ jest to coś, co spodoba się fanom.” 

„Chcę podziękować indonezyjskim fanom, których widzieliśmy na dzisiejszym spotkaniu, za ich wsparcie. Ich entuzjazm dał nam impuls i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu 2023 w najlepszy możliwy sposób.”

Źródło: Yamaha

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Fabio Quartararo odzyska tytuł w 2023 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Wszystko super, tylko po ce te pomarańczowe wstawki. Ale samo malowanie chyba nawet lepsze niż w tamtym sezonie.

  2. Forza Yamaha, Forza Fabio!

  3. Oby to by sezon, gdy Yamaha z Fabio wróci na szczyt. Łatwo nie będzie, jednak trzeba trzymać kciuki.

    Forza El Diablo! :D

  4. Oby Yamaha technicznie poprzeczkę postawiła równie wysoko…. Ciekaw jestem malowań Hondy. Ci to zawsze zaskakują ;)

  5. Morbidelli za bardzo się roztył, żeby coś osiągnąć 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,657 sek