Home / Moto2 / Moto3 / Przerywane kwalifikacje, wyższe obroty w Moto2 – zmiany w regulaminie

Przerywane kwalifikacje, wyższe obroty w Moto2 – zmiany w regulaminie

W sezonie 2023 będziemy świadkami jeszcze kilku drobnych zmian w regulaminach grand prix. W weekend ogłoszono trzy modyfikacje odnośnie narodowości jaką reprezentują zawodnicy, kwalifikacji które kończą się przed czasem, oraz obrotów jakie osiągają maszyny Triumpha w serii Moto2. Oto zmiany.

Uznanie wyników w przerwanej sesji kwalifikacyjnej

W przypadku przerwania sesji kwalifikacyjnej, która nie może zostać wznowiona, zastosowanie mają następujące zasady:

– Jeśli sesja trwała co najmniej 50% ustalonego czasu, sesja będzie uważana za ukończoną, a wyniki będą ważne.
– Jeśli sesja została ukończona przed upływem 50% ustalonego, czasu, sesja będzie uważana za anulowaną, a wyniki zostaną uznane na podstawie połączonych czasów treningów. Dla klasy MotoGP łączone czasy będą brane z treningów P1 i P2. Dla klas Moto2™ i Moto3™, będą łączone z treningów P1-P2-P3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zwiększenie limitu obrotów silnika Moto2

Uzgodniono zaktualizowanie specyfikacji silnika Triumpha dla serii Moto2 w 2023 roku. W ramach tej specyfikacji, limit obrotów zostanie zwiększony z 14 000 obr./min do 14 400 obr./min.

Narodowości zawodników

Zawodnik reprezentuje tylko jedno państwo, które jest wymienione w jego paszporcie. W przypadku posiadania obywatelstwa kilku krajów, zawodnik wybiera, który kraj będzie reprezentował na początku swojej kariery, składając wniosek o pierwszą licencję FIM.

Jeśli zawodnik utracił lub zmienił obywatelstwo lub w przypadku siły wyższej, może złożyć wniosek o zmianę obywatelstwa sportowego w FIM tylko przed rozpoczęciem sezonu (przy składaniu wniosku o nową licencję FIM). Zawodnik będzie rywalizował przez cały sezon pod narodową flagą, zdobywając pole position, zwycięstwa w sprincie, miejsca na podium, zwycięstwa i tytuły tylko dla tego kraju.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 1,618 sek