Home / MotoGP / Razgatlioglu przejdzie test na zawodnika MotoGP

Razgatlioglu przejdzie test na zawodnika MotoGP

Lin Jarvis szefujący Yamasze przyznał, że zbliżające się testy dla Topraka Razgatlioglu będą nie tylko nagrodą za zdobyte mistrzostwo świata World Superbike – pierwsze dla japońskiej marki od 2009 roku – ale również mają sprawdzić jego umiejętności przed ewentualnym angażem w MotoGP na sezon 2023. Turecki zawodnik w tym sezonie broni tytułu w WSBK.

Razgatlioglu po pełnym emocji sezonie 2021 pokonał Jonathana Rea i Scotta Reddinga w batalii o mistrzostwo i od razu pojawiły się pogłoski, że już w tym roku może startować w MotoGP. Tak się jednak nie stało i Turek podpisał nową, 2-letnią umowę na jazdę w WSBK. Jednak nie wyklucza to oczywiście „aneksu” i tego, że Yamaha może widzieć go w MotoGP, zwłaszcza że obecnie poza postawą Fabio Quartararo nie ma żadnego choćby przyzwoicie spisującego się jeźdźca.

Zapytany czy testy dla Razgatlioglu to nagroda, czy sprawdzenie go przed ewentualnym zatrudnieniem w MotoGP, Jarvis odparł: „Powiedziałbym, że to i to. Oczywiście, zdobycie mistrzostwa było świetnym krokiem w zeszłym roku, pierwszym tytułem od 2009 roku. Więc to ważna sprawa, bardzo to doceniamy i szanujemy. Planowaliśmy, że uda się wykonać te testy już wcześniej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie udało się, bo poprzednie mistrzostwa skończyły się późno. Było wiele powodów. Ale ostatecznie, nieco zmieniliśmy koncepcję, bo na pewno jednym z rozwiązań dla niego jest zmiana na MotoGP. Powiedzieliśmy mu, że jeśli zamierza to zrobić, to niech to będzie prędzej niż później, bo w tym roku będzie miał 26 lat. Jeśli zamierza trafić do MotoGP, niech zrobi to wkrótce. Co może być lepszego, niż poważne testy na motocyklu M1?” – skomentował szef zespołu.

„Mamy więc zaplanowany test dla niego w czerwcu, oddelegujemy nasz zespół i spędzi cały testowy dzień. To będzie pierwsza szansa aby zobaczyć jak radzi sobie na tym motocyklu. Wierzę, że zdecydowanie mógłby być wartościowym zawodnikiem w MotoGP.” – powiedział Lin Jarvis.

Razgatlioglu posiada fabryczny kontrakt z Yamahą w WSBK, poprzez oddział Yamaha Europe. Jarvis wątpi, by udało się znaleźć miejsce w zespole fabrycznym na rok 2023, a więc w grę wchodzić może tylko stajnia satelicka, jaką jest w tej chwili RNF Yamaha. Pytanie brzmi, czy Turek i jego sztab menedżerski byliby zadowoleni z takiego rozwiązania. W prywatnej stajni niemal na pewno mógłby liczyć na fabryczny, nowy sprzęt.

W obecnym sezonie Razgatlioglu na razie spisuje się poniżej oczekiwań – zajmuje trzecie miejsce w generalce, nie mając jeszcze wygranego wyścigu. O zwycięstwa bezpośrednio rywalizują liderujący Alvaro Bautista z Jonathanem Rea.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Razgatlioglu poradziłby sobie w MotoGP w 2023 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Patrząc na to, że na 4 zawodników tylko jeden jeździ dobrze. Mogą spróbować Topraka.

  2. Patrząc tak na to wręcz powinni?

  3. Razgatoglu za rok w Yamasze za Doviego,jest dobry moment,ma 26 lat i ma potencjał oraz zawodnik z innego kraju niż Hiszpania i Włochy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,728 sek