Home / MotoGP / Rins dostanie ramę Marqueza

Rins dostanie ramę Marqueza

Dzięki absencji Marca Marqueza w wyścigu MotoGP w Argentynie Alex Rins będzie miał możliwość użyć najnowszej wersji ramy Hondy na 2023 rok. Marquez, który zdobył podium w sprincie w Portimao, został wykluczony z wyścigu w Termas de Rio Hondo po złamaniu kości dłoni w trzecim okrążeniu głównego wyścigu, gdy uderzył w bok Miguel Oliveira.

W rezultacie zawodnik LCR, Alex Rins, będzie mógł przetestować jedną z nowszych konstrukcji, które są dostępne dla Marqueza i jego zespołowego kolegi, Joana Mira (choć Mir preferuje nieco inną wersję od Marqueza).

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mam nowe części na ten wyścig. Ponieważ Marca nie ma, Honda pozwala mi użyć różnych ram, także tej, na której on jeździ.  Zobaczymy, bo nie mamy zbyt wiele czasu na przetestowanie jej. A prognozy pogody nie są fantastyczne. Tak więc ważne będzie, aby dobrze zaplanować piątek.” – powiedział Rins.

„Przygotujemy jedną maszynę taką jak w Portimao i jedną z nową [ramą]. I będziemy przeskakiwać z jednego motocykla na drugi, aby je przetestować, ponieważ w piątek jest szansa na bezpośredni awans do Q2.” – dodał.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,969 sek