Home / MotoGP / Rins i Mir mogą zamienić się miejscami?

Rins i Mir mogą zamienić się miejscami?

Po odejściu ekipy Suzuki z MotoGP, Alex Rins i Joan Mir znaleźli swoje miejsca w Hondzie, ale w dwóch różnych ekipach. Mir dołączył do zespołu fabrycznego (Repsol Honda), podczas gdy Rins podpisał kontrakt ze zespołem satelickim (LCR Honda).

Pierwszym z tej dwójki, który wygrał wyścig na RC213V, był Rins (w zeszłą niedzielę odniósł zwycięstwo na torze Circuit of the Americas). To pierwsze zwycięstwo Hondy od 2021 roku i pierwsze od 2018 roku, które nie zostało osiągnięte przez Marca Marqueza – poprzednio wygrywał nieobecny już w stawce Cal Crutchlow.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oscar Haro, były dyrektor sportowy w LCR Honda, skomentował, że może istnieć jakaś klauzula w umowie, która mówi iż najlepszy spośród tej dwójki będzie w przyszłym roku w Repsol Hondzie, a słabszy w LCR Hondzie.

„Nie dam sobie uciąć ręki, ale uważam, że istnieje umowa w HRC, która mówi, że najlepszy z byłych zawodników Suzuki na pewno zostanie w Repsolu w przyszłym roku. Joan musi obronić swoją pozycję, bo w przeciwnym razie trafi do LCR”. – powiedział Oscar Haro.

Nie są to oczywiście oficjalne informacje, więc należy je traktować z przymrużeniem oka, bo nikt nie zna dokładnych zapisów w umowach obu zawodników. Jednak dotychczasowe wyniki Mira nie są powalające, a jak dobrze pamiętamy, ostatnio Alex Marquez wykonał taki ruch, tzn. przeniósł się z ekipy fabrycznej do LCR, i to mimo że udawało mu się stawać na podium. A Mirowi do takich wyników na razie niesamowicie daleko.

Źródło: motorcyclesports.net, Motosan

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Honda powinna zamienić miejscami Mira i Rinsa na sezon 2023?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarzy 10

 1. Już się zaczyna nakręcanie spirali na podstawie domysłów zaledwie po jednym wygranym wyścigu.
  Bankowo wpłynie to pozytywnie na atmosferę panującą w zespołach Hondy, jeszcze nie h Marquez coś od siebie dorzuci i będzie komplet,a zrobi to z radością, bo im gorzej i więcej napięć pomiędzy konkurentami tym lepiej dla niego przy kolejnych negocjacjach o nowy kontrakt.

 2. Może lepiej będzie żeby Rins zamienił miejsce z Marcem

 3. tylko tak sobie myślę o ludziach pracujących w zespole LCR, wiadomo jak jest ale takie jawne i głośne mówienie niemal wprost, że to ten „gorszy” zespół może działać chyba demotywująco.

  W sumie też będąc na miejscu Rinsa, czy to naprawdę taka nagroda w tej chwili wylądować w Repsolu? Wiadomo, że będzie tym drugim, dopóki Marc tam jest, a jeśli dobrze mu się współpracuje, to wystarczy większe wsparcie ze strony HRC i przecież praktycznie wychodzi na to samo.

  • Nie będzie to samo, zapomnij, że dostanie jakieś nowe graty do testów, Marquez w wywiadach podkreśla od zawsze, że nie jest przyjacielem w boksie, że nie zgadza się na udostępnienie nowych części innym zawodnikom .
   Przecież są mówił w wywiadzie że hcr nie dało mu do testów niektórych nowych części, więc dopóki nie będzie w fabrycznym boksie może zapomnij o pełnym wsparciu.
   Wystarczy, że udowodni, że zbiera więcej punktów niż Mir i będzie miał argumenty na fabryczny motocykl.

   • A to Marquez jest szefem HRC i decyduje o tym który zawodnik co dostaje?

    • A jak było w Yamaha za czasów Rossiego i Lorenzo? Normalna wojna. I efekt słaby. Z drugiego strony ktoś( Kubica ? )powiedział że jak chcesz mieć w pit lane przyjaciela Tokio sobie psa.

    • Decyzji może i Marquez nie podejmuje, ale ma na nie niebagatelny wpływ jako czołowy zawodnik i wielokrotnym mistrz .
     Czy tobie się wydaje, że pomiędzy honda a Marquez’em pnuje przyjacielska atmosfera?
     Wynik, kasa , oczekiwania, wymagania zarówno z jednej jak i drugiej strony.
     Marquez 5 sezonów temu mówi dobranoc idę do Ducati i honda jest w czarnej du..pie bo nie ma nikogo na zastępstwo na ten motocykl 🏍️ !
     Gdzie jest honda przez ostatnie 3 sezony???

  • myślę podobnie :) paradoksalnie, nie jestem pewien czy sam Rins chciałby jeździć w fabrycznym HRC ? :) ten zespół w ostatnim czasie kiepsko wpłynął na wyniki kilku zawodników, tylko młody espargaro i mir niech będą przykładami :( Marqez na pewno jest wybitnym zawodnikiem, ale zawodnicy jak lorenzo crutchlow to przecież nie są zawodnicy z łapanki, a różnica w stosunku do #93 była ogromna ? :( pewnie szczegółów nigdy się nie dowiemy, ale myślę, że #42 podejmując ewentualną decyzję powinien dobrze się zastanowić :) może opcja młodego Marquez-a jest lepsza ? :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 2,144 sek