Home / MotoGP / RNF i CryptoDATA idą do sądu przeciwko Dornie

RNF i CryptoDATA idą do sądu przeciwko Dornie

Dyrektor RNF Racing Ltd. i CEO CryptoDATA, Ovidiu Toma, wydał oświadczenie ogłaszające „decyzję o wszczęciu formalnych postępowań prawnych przeciwko DORNA Sports S.L. oraz International Road-Racing Teams Association (IRTA)”. Wszystko to po usunięciu ze stawki MotoGP zespołu RNF Aprilii po sezonie 2023.

Jak wcześniej informowano, CryptoDATA twierdzi, że nie otrzymała pełnej zapłaty za dawne miejsca w stawce RNF MotoGP (które zostały przejęte przez Trackhouse), o czym Toma powiedział w wywiadzie dla serwisu crash.net: „Dorna zgodziła się zapłacić nam kwotę, która była dość wysoka, za sprzedaż naszego zespołu… Zapłacili nam tylko połowę. Teraz idziemy do sądu w Szwajcarii i Hiszpanii. Zobaczymy, co zdecydują sędziowie. Kwota roszczenia wynosi około 10 milionów euro.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pełne oświadczenie brzmi następująco:

„RNF RACING LTD. niniejszym ogłasza swoją decyzję o wszczęciu formalnych postępowań prawnych przeciwko DORNA Sports S.L. oraz International Road-Racing Teams Association (IRTA) z powodu poważnych naruszeń zobowiązań umownych i stosowania praktyk antykonkurencyjnych, które poważnie wpłynęły na nasze działania biznesowe i reputację w globalnej społeczności sportów motorowych.

Mimo wielokrotnych prób rozwiązania tych problemów poprzez dialog, DORNA i IRTA konsekwentnie nie dotrzymały swoich zobowiązań finansowych i podejmowały działania stanowiące nadużycie władzy oraz naruszenie prawa konkurencji.

Te działania nie tylko spowodowały znaczne straty finansowe dla naszej firmy, ale również miały na celu podważenie naszej pozycji konkurencyjnej i reputacji w branży.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zebraliśmy znaczące dowody, które świadczą o zakresie nadużyć ze strony DORNY i IRTA oraz o ich lekceważeniu prawnych umów. W związku z tym zgłaszamy ten problem odpowiednim organom ds. konkurencji i jesteśmy przygotowani do podjęcia wszelkich środków prawnych w celu uzyskania odszkodowania za szkody spowodowane ich działaniami.

Ten krok został podjęty nie tylko w obronie naszych interesów, ale także w celu podkreślenia znaczenia uczciwej konkurencji i integralności w społecznościach sportowych i biznesowych. Uważamy, że żadna instytucja nie powinna stać ponad prawem i zasadami uczciwej gry, i jesteśmy zdecydowani walczyć przeciwko praktykom szkodzącym krajobrazowi konkurencyjnemu.

RNF RACING i CryptoDATA pozostają oddane innowacjom i doskonałości w naszej dziedzinie, i będziemy nadal pozytywnie przyczyniać się do ekosystemu MotoGP.

Jednakże będziemy także stanowczo bronić naszych praw i zapewnimy, że sprawiedliwość zostanie w tej sprawie spełniona.

Z poważaniem
Ovidiu TOMA
Dyrektor RNF RACING LTD”

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Cwaniaczki wisieli kasę Dornie, Aprilli, kierowcom a teraz kombinują dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 2,010 sek