Home / MotoGP / Rossi dostał zgodę na rozbudowę swojego moto rancza w Tavulli

Rossi dostał zgodę na rozbudowę swojego moto rancza w Tavulli

Regionalny Sąd Administracyjny (TAR) w regionie Marche dał Valentino Rossiemu zielone światło w sprawie rozbudowy jego moto rancza, mieszczącego się w rodzinnej miejscowości Włocha – Tavulli. Na ranczu często odbywają się treningi związanej z Rossim akademii VR46.

Od lat obecność moto rancza nie podoba się niektórym z mieszkańców włoskiej miejscowości. Sąd zajmował się skargami na łamanie limitów głośności, jednak regularnie były one odrzucane. Później sprawa dotyczyła negatywnego wpływu toru na środowisko, krajobraz i plany urbanistyczne okolicy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po raz kolejny jednak wszystkie skargi zostały odrzucone. Sąd argumentował, że ranczo nie jest otwarte dla osób z zewnątrz, nie odbywają się na nim regularne wyścigi, nie ma więc ryzyka, że nagle stanie się miejscem odwiedzin rzeszy fanów. Treningi na torze nie odbywają się częściej niż raz na dwa tygodnie.

Sprawa nie jest jednak jeszcze zamknięta, bowiem teraz mieszkańcy będą mogli wnieść apelację. Jeśli zostanie ona odrzucona, Valentino Rossi będzie mógł rozbudować moto ranczo zgodnie z wcześniejszymi planami.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Zapraszamy Vale do Nas. Do Polski. Najpierw tor Lublin, potem Poznań, a od roku cyrk z WallraV Race Center.
    U nas ta sama mentalność ludzi, te same obawy o ekologię, hałas i plany urbanistyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,400 sek