Home / MotoGP / Rossi: To będzie bardzo strategiczny wyścig

Rossi: To będzie bardzo strategiczny wyścig

Valentino Rossi do jutrzejszego wyścigu wystartuje z siódmej pozycji, po niezbyt udanych kwalifikacjach w Grand Prix Katalonii,  na którym w przeszłości zwyciężał. Włoch twierdzi, że największym problemem w jutrzejszym wyścigu będzie problem z doborem opon.

„Dla mnie, podobnie jak w Mugello, jutro będzie dziwny wyścig, ponieważ nie mamy odpowiedniej przedniej opony. Przydział opon Michelin jest trudny, nie jest odpowiedni, więc na końcu wyścigu miękka opona jest zbyt miękka, w środku nie masz przyczepności, więc to będzie bardzo trudne, być może to będzie bardzo strategiczny wyścig, w dużym stopniu zależny od wyboru opon, ale to nie jest proste.”

„Przyczepność w porównaniu do poprzedniego roku jest o wiele lepsza, ale po południu, kiedy jest wysoka temperatura jest trudno, jest mniej przyczepnie. Rankiem tor jest fantastyczny, po południu wszystko staje sie trudniejsze, zwłaszcza, gdy temperatura asfaltu wynosi około 50 stopni, więc mamy nadzieję na trochę chmur, Również mamy problem z gumą pozostawioną przez Moto2 na torze, zwłaszcza, gdy jest bardzo gorąco. To sprawia, że tor jest dla nas bardzo śliski. Wygląda na to, że będzie to kolejny nieprzewidywalny wyścig.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Widać, że dwa Ducati są trochę szybsze od nas, szczególnie Lorenzo, Marquez też jest szybki. Za nimi jest duża grupa zawodników, z podobnym tempem wyścigowym jak ja, Maverick, Iannone, Petrucci, Zarco. Więc będziemy chcieli się zabrać i spróbujemy dać z siebie maksimum. To tylko sobota, więc może się coś zmienić do jutra, zobaczymy. Na papierze wygląda na to, że Lorenzo jest szybszy od Doviego, Marquez jest blisko Lorenzo, ale wygląda na to, że Lorenzo jest szybszy.”

Zapytany o wynik kwalifikacji, Rossi stwierdził – „Nie jestem szczęśliwy, ponieważ myślę, że mogłem zrobić więcej i mam potencjał i szybkość, aby zacząć w drugim rzędzie, który był moim realnym celem. Byłem szybki do trzeciego sektora, jechałem dwie dziesiąte szybciej od mojego czasu, ale niestety popełniłem błąd w dziesiątym zakręcie. Zahamowałem zbyt głęboko, próbowałem później to poprawić, ale to nie wystarczyło na drugi rząd.”

Rok temu, wyścig na tym torze nie był najszczęśliwszy dla Włocha. Rossi finiszował na ósmym miejscu, jednak dwa lata temu stanął na najwyższym stopniu podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 1,209 sek