Home / MotoGP / Rossi zbyt wiele stracił na starcie, aby rywalizować o zwycięstwo

Rossi zbyt wiele stracił na starcie, aby rywalizować o zwycięstwo

valentino+rossi+motogp+silverstoneValentino Rossi czuje, że mógłby walczyć z Jorge Lorenzo i Markiem Marquezem podczas wczorajszego Grand Prix Wielkiej Brytanii, jednak początek wyścigu w wykonaniu Włocha nie był najlepszy.

Rossi stracił na kilku pierwszych okrążeniach toru Silverstone zbyt wiele czasu, aby bić się o zwycięstwo.

„Jest to dla mnie pozytywny dzień, ponieważ jest to moje pierwsze podium w karierze na tym torze,” komentuje 9-krotny mistrz świata, dla którego było to ósme podium w tym sezonie.

„Jestem zadowolony z przebiegu pierwszej części wyścigu, gdzie byłem bardzo szybki. Niestety nie byłem w stanie dobrze wystartować i straciłem nieco czasu z Dovim [Andrea Dovizioso – przyp. red.] a chyba najwięcej z [Aleixem] Espargaro.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po tym jak za bardzo zużyłem tylną oponę, zacząłem tracić przyczepność i zacząłem zwalniać, wtedy odjechali mi Marc i Jorge.”

„Stoczyłem bardzo dobrą bitwę z [Danim] Pedrosą i Dovim. Starałem się być z przodu, ponieważ wchodziłem w zakręty z bardzo dobrą prędkością.”

Rossi zajmuje w klasyfikacji generalnej 3. miejsce, ze stratą 10 pkt do Pedrosy, które jest tuż przed nim.

Start w Silverstone, był dla 35-latka 246 występem w klasie królewskiej w Grand Prix. Włoch wyprzedził tym samym w klasyfikacji wszechczasów obecnego lidera Alexa Barrosa.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. A ja do dziś pamiętam jak oglądałem GP Wielkiej Brytanii 2005 i 250. start Barrosa w Grand Prix…

  2. no brawo Valentino to prawdziwy sukces to 3 miejsce, prześcignąłeś Danielka heheh !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,240 sek