Home / MotoGP / Specjalnie malowania na 75-lecie MotoGP?

Specjalnie malowania na 75-lecie MotoGP?

W tym roku MotoGP obchodzi swoje 75. urodziny (wliczając oczywiście królewską kategorię nazywaną wcześniej po prostu jako klasa 500ccm w Motocyklowych Mistrzostwach Świata), a jedno z grand prix tego lata może miejscem, gdzie producenci powrócą do przeszłości. 

Jak informuje motorsport.com, organizatorzy, czyli Dorna spotkała się z kilkoma zespołami MotoGP, aby zaproponować im zastosowanie specjalnych, klasycznych malowań specjalnie na jedną rundę – będzie to prawdopodobnie GP Wielkiej Brytanii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rocznica MotoGP przypada na 13 czerwca, a najbliższe tej daty wydarzenie to GP Kazachstanu, które zostało na razie odwołane (być może zostanie rozegrane w innym terminie) i pierwotnie miało odbyć się w dniach od 14 do 16 czerwca. W związku z tym najbliższe będzie TT Assen.

Jednak zespoły potrzebują więcej czasu, aby dopracować specjalne malowania, a brytyjskie grand prix, rozgrywane w dniach od 2 do 4 sierpnia – po przerwie letniej – może być wydarzeniem, podczas którego na torze zobaczymy te specjalne malowania. Oczywiście, o ile dojdą do skutku.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 2,968 sek