Home / MotoGP / Stefan Bradl ze złamaną kostką! – aktualizacja

Stefan Bradl ze złamaną kostką! – aktualizacja

Pechowo zakończył się dla Stefana Bradla i jego ekipy LCR Honda MotoGP weekend o Grand Prix Malezji. Na koniec czwartej sesji treningowej Niemiec przewrócił się tak niefortunnie w pierwszym zakręcie, że złamał prawą kostkę i tym samym wykluczył się z dalszej rywalizacji na Sepang International Circuit.

Obecnie szósty w klasyfikacji generalnej #6 zaliczył uślizg przodu swojej Hondy RC213V w pierwszym zakręcie, zaraz przed zakończeniem czwartej sesji treningowej. Upadek był na tyle pechowy, iż sunąc po asfalcie zahaczył on o pas sztucznej trawy znajdujący się na zewnętrznej zakrętu. Wówczas mocno wygięło jego prawą stopę i choć po chwili Stefan próbował wstać – nie udało mu się to.

W zasadzie od razu Bradl zdawał sobie sprawę, że coś jest nie tak, a z toru zniesiony został na noszach. Następnie przetransportowano go na szczegółowe badania do Clinica Mobile. Stamtąd najpierw nadeszła informacja o złamaniu prawej kostki, a po chwili także o tym, iż 23-latek z Monachium nie wystartuje w jutrzejszym wyścigu.

Kontuzja przytrafiła się byłemu Mistrzowi Świata Moto2 w najgorszym momencie, gdyż w przyszły weekend zawodnicy ścigać się będą na torze Phillip Island, zaś za dwa na japońskim Motegi.

Podopieczny Lucio Cecchinello walczył o piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z Calem Crutchlowem, pokonując go przy okazji czterech ostatnich wyścigów i odrabiając 13 punktów.

AKTUALIZACJA: Team donosi o konieczności operacji i złączeniu złamanej kości poprzez wstawienie w nogę Niemca płytki i dwóch śrub. Nie wiadomo kiedy wróci on na tor, choć nieoficjalnie mówi się o Grand Prix Japonii.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 3

  1. Szkoda Stefana. W ostatnich wyścigach nieźle sobie nawet radził, a teraz taki pech. Widziałem jego upadek, ale nie sądziłem że można zahaczyć o coś na jezdni.

    Tak czy inaczej, szybkiego powrotu na tor #6!

  2. Jak tak dalej pójdzie to zawodnicy zastępujący będą stanowić 1/4 stawki :/

  3. Ma ktoś link do upadku Stefana ?

    O ile dobrze widziałem to na tym odcinku trawy chwilę przed upadkiem coś tam leżało, nie wiem czy to była jakaś kępka wyrwanej sztucznej trawy czy coś innego, chciałbym się temu przyjrzeć, dzięki za link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,486 sek