Home / MotoGP / Stoner nie będzie już testerem Hondy?

Stoner nie będzie już testerem Hondy?

Casey Stoner

Casey Stoner prawdopodobnie nie będzie w tym roku motocyklistą testowym i rozwojowym Hondy, a taką funkcję pełnił dla japońskiej marki w 2013 roku. W wywiadzie dla serwisu MCN szef HRC Livio Suppo przyznał, że w najbliższym czasie australijski były mistrz świata postanowił nie angażować się w jakiekolwiek sporty motorowe.

W sezonie 2013 Stoner startował na zapleczu australijskiego cyklu wyścigów samochodowych V8 Supercars – bez większych sukcesów. Poza tym rozwijał kliencką wersję prototypowego motocykla Hondy. Początkowo wydawało się, że będzie to kontynuować w obecnym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Rozmawiamy, ale nie jestem pewny, czy dojdziemy do porozumienia. Moje odczucia są takie, że Casey tak naprawdę chce wziąć rok wolnego od jakichkolwiek zaangażowań. Zupełnie respektuję jego decyzje. Wydaje mi się, że jeśli będziemy coś robić wspólnie, to w mniejszym wymiarze czasu niż w zeszłym roku.” – powiedział szef HRC Livio Suppo.

„Powiedział, że nie chce nic robić w tym roku. Casey to Casey, więc nigdy nie wiadomo jak będzie.” – potwierdza Shuhei Nakamoto z Hondy.

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Szkoda, ze nie ma jego biografii w języku polskim. :(

  2. A jest naprawdę ciekawa i warta przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,255 sek