Home / MotoGP / Suzuki zadowolone po poniedziałkowych testach w Jerez

Suzuki zadowolone po poniedziałkowych testach w Jerez

Aleix_Espargaro

Zespół „niebieskich” po całkiem udanym weekendzie na Jerez przystąpił do oficjalnych testów, które odbyły się w poniedziałek po wyścigu. Celem ekipy było poprawienie trakcji tylnej opony poprzez nowy wahacz, zmianę geometrii motocykla i poprawę ustawień elektroniki.

Aleix zakończył testy na 4. miejscu tracąc do najszybszego  Jorge Lorenzo 0.382 sekundy i pokonując 63. okrążenia. Debiutant Maverick poprawił swój czas z sobotnich kwalifikacji i zakończył dzień na 9. pozycji tracąc do lidera 0.967 sekundy i pokonując 79. kółek toru w Jerez

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aleix Espargaro: „To był udany dzień. Pracowaliśmy nad poprawieniem trakcji i analizą wyników. Testowaliśmy zarówno inny wahacz jak i oprogramowanie elektroniki. Finalnie zebraliśmy wiele informacji. Na ten moment czuję, że mamy bardzo konkurencyjny motocykl, nie chodzi tutaj o moc, ale o to jak może wykorzystać to co mamy. Razem z inżynierami pracowaliśmy nad kilkoma nowymi rozwiązaniami i znaleźliśmy interesujące rzeczy.”

Maverick Vinales: „Przejechaliśmy dzisiaj tak dużo okrążeń jak tylko mogliśmy. Nowy wahacz ma swoje pozytywne i negatywne strony, ale dał nam pogląd na nowe rozwiązania, których możemy jeszcze spróbować. Dostaliśmy do przetestowania także nową elektronikę, która pozwoliła nam uzyskać lepsze tempo niż podczas wczorajszego wyścigu. Bardzo dobrą rzeczą jest, że spróbowaliśmy nowych ustawień geometrii i poprawiliśmy hamowanie. Czuje się teraz znacznie pewniej siebie. To jest bardzo ważna rzecz przed Le Mans, gdzie mamy wolne zakręty i dużo mocnych hamowań.”

źródło: suzuki-racing

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,498 sek