Home / MotoGP / Team Suzuki Ecstar na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu

Team Suzuki Ecstar na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu

team-suzuki-ecstar--gsxrrs

Aleix Espargaro i Maverick Vinales są gotowi, aby ostatni raz przetestować swoje Suzuki przed początkiem sezonu. Jest to doskonała okazja, aby wprowadzić ostatnie poprawki.

Aleix zakończył ostatnie testy na 9. pozycji ze stratą 1.160 s. do lidera. „Na Sepang testowaliśmy nowe owiewki i poprawiliśmy set-up. Szczególnie dobrą robotę zrobiliśmy z elektroniką. Teraz kontrola trakcji jest na bardzo dobrym poziomie i jesteśmy z niej zadowoleni. Testowaliśmy nasz motocykl tylko w Malezji, dlatego jestem bardzo ciekawy jak będzie się zachowywał w Katarze. Będziemy ciężko pracować, prawdopodobnie zrobimy kilka dłuższych wyjazdów, aby przygotować się jak najlepiej do wyścigu. Cieszę się, że to właśnie w Katarze odbywają się ostatnie testy, bo bardzo lubię ten obiekt.” – opowiadał Espargaro.

Kolega zespołowy starszego z braci Espargaro Maverick Vinales debiutuje w królewskiej klasie. W Malezji zakończył testy na 14. pozycji tracąc do Marqueza 1.489 s. przy okazji będąc najszybszym debiutantem. „Bardzo lubię Losail. Zdobywałem na nim podia, więc jestem ciekawy jak będzie się jeździć tam motocyklem MotoGP. To będzie bardzo ważny test, ponieważ da nam porównanie do Sepang. Liczę na to, że będziemy szybcy na jednym okrążeniu, a także na dystansie wyścigu.” – opowiadał młody Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przed odlotem zespołu zabrał również głos szef zespołu Davide Brivio. „To już jest ostatnia prosta przed rozpoczęciem sezonu. Będziemy jeździć w warunkach podobnych do tych w czasie wyścigu. Póki co jesteśmy zadowoleni z poprawek jakie wnieśliśmy w Malezji. Na Losail będziemy mieli ostateczną wersję oprogramowania, którego użyjemy w wyścigu.” – mówił Włoch.

Dzisiaj zaczynają się ostatnie testy. Zawodnicy będą testować przez trzy wieczory (od 16:00 do 23:00 czasu lokalnego). Pierwsza runda MotoGP odbędzie się 29 marca, podczas nocnego wyścigu w Katarze.

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,288 sek