Home / MotoGP / Tech3 zespołem fabrycznym GASGAS. Prezentacja RC16 w nowych barwach

Tech3 zespołem fabrycznym GASGAS. Prezentacja RC16 w nowych barwach

Ekipa Tech3 zaprezentowała się przed sezonem 2023, już jako zespół fabryczny GasGas Factory Racing. Współpraca z austriackim producentem motocykli KTM trwa od 2019 roku. W roku 2023 zespół wystąpi pod szyldem GasGas, które jest marką zależną od KTM, choć oczywiście dalej będzie to ten sam motocykl KTM RC16.

Tech3 będzie nadal ścigać się z jednym debiutantem – Augusto Fernandezem, a doświadczony Pol Espargaro wraca po dwóch trudnych sezonach z Hondą. W poprzednim sezonie, zespół Tech3 zakończył kampanię z zaledwie 27 punktami, co dało mu ostatnie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Szef KTM, Pit Beirer, przyznał w listopadzie ubiegłego roku, że właśnie postawienie na dwóch debiutantów w Tech3 zahamowało postęp w rozwoju motocykla. Teraz ma być inaczej.

Pol Espargaro: „Czuję, że wracam do swoich korzeni. Z Tech3 i nową marką GASGAS mamy 'nastrój’ GASGAS: przyjazny, bliski ludziom i naprawdę ciężko pracujemy, więc wierzę, że jeśli będziemy walczyć i iść naprzód razem jako zespół, to się uda. Będziemy na samej górze. Uważam, że potencjał tego motocykla jest duży. Wiadomo, mamy jeszcze dużo pracy do wykonania, ponieważ poziom w MotoGP jest teraz bardzo wysoki, ale uważam, że możemy go osiągnąć. W Walencji podczas pierwszego testu poczułem DNA motocykla i kiedy pasuje to do twojego własnego DNA, czujesz się świetnie! Motocykl jest prawie gotowy, aby walczyć o coś naprawdę wielkiego w tym roku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Augusto Fernandez: „No cóż, wskakuję do MotoGP z pewnością wynikającą z bycia mistrzem świata i to jest dobre, ale szczerze mówiąc, nie wiem, czego się spodziewać pod względem pozycji. Czekam na to, aby wkrótce być konkurencyjnym i próbować walczyć z moim zespołowym kolegą. Uważam, że przede mną najważniejszy rok mojej kariery, ale wiem, że muszę być cierpliwy. Odkrywam co oznacza bycie zawodnikiem MotoGP, fabrycznym zawodnikiem. Ale to dobrze widzieć, ilu ludzi stoi za tobą i nie tylko twój zespół; cała fabryka, która czeka na ciebie i twoje wyniki. Portugalia już wkrótce i naprawdę nie mogę się doczekać, to spełnienie marzeń: mój debiut w MotoGP.”

Herve Poncharal, Dyrektor zespołu: „Jestem już dość długo w MotoGP i przeżyłem wiele sezonów, a każdy kolejny to zawsze bardzo ekscytujący moment. Zrobić to z GASGAS oznacza wiele dla mnie, ponieważ śledzę tę markę od momentu, gdy zaczynała od trialu – kocham tę nazwę – i jestem podekscytowany. Zawsze wierzymy, że doświadczenie i młodość to dobre połączenie. Jestem całkiem pewien, że Pol jest szczęśliwy, że wrócił, a to, że Augusto jest z nami, jest bardzo ekscytujące, ponieważ zawsze jest idealnie przyjąć debiutanta, mistrza świata Moto2. Jestem bardzo szczęśliwy, bardzo dumny i z niecierpliwością czekamy na stworzenie pozytywnych wibracji.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,469 sek