Home / MotoGP / Testy podwozia Kalexa już przed GP Ameryk

Testy podwozia Kalexa już przed GP Ameryk

Jak informuje motorsport.com, Honda zamierza przetestować nowe podwozie zaprojektowane przez Kalexa już przed kwietniowym GP Ameryk. Producent przez ostatnie 12 miesięcy zanotował drugi w ciągu trzech lat sezon bez wygranej.

Marc Marquez przyznał po testach, że motocykl RC213V jest obecnie wystarczająco dobry tylko do walki o miejsca między piątym a dziesiątym. W ramach licznych zmian w Hondzie, firma ta od kilku miesięcy współpracuje z niemieckim producentem podwozi Kalex. Teraz  zamierza zrezygnować z własnego projektu na rzecz podwozia opracowanego przez tę firmę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ramon Aurin i nowy dyrektor techniczny Ken Kawauchi sprawdzą nowe podwozie z pomocą Stefana Bradla na prywatnym treningu na torze w Jerez w dniach 4-6 kwietnia. Jeśli test okaże się pozytywny, podwozie zostanie zabrane na Circuit of the Americas w Austin na rundę w USA.

W tym samym czasie Kalex spowalnia produkcję swoich ram w klasie Moto2, aby zapewnić Hondzie jak najlepszy rozwój.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,911 sek