Home / MotoGP / Ubiegłoroczny skład i motocykle, ale większe ambicje. Prezentacja VR46 Ducati

Ubiegłoroczny skład i motocykle, ale większe ambicje. Prezentacja VR46 Ducati

Zespół Mooney VR46 Racing Team zaprezentował się przed swoim 10. sezonem w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, a drugim w klasie MotoGP. . W debiutanckim sezonie dwaj aktualni zawodnicy zdobyli 231 punktów, stanęli na podium i zdobyli tytuł Debiutanta Roku, a także mieli wiele miejsc w pierwszej dziesiątce. W 2023 roku zespół z ambicjami podchodzi do kolejnego sezonu, mając w składzie utalentowanych Lukę Mariniego i Marco Bezzecchiego

Luca Marini: „Jestem bardzo zadowolony z okresu przedsezonowego, motocykl jest naprawdę szybki i konkurencyjny, a nowe, całkowicie czarne malowanie również mi się podoba. Powiedziałbym, że jesteśmy blisko doskonałości. W Malezji nasze tempo wyścigowe było dobre, a symulacja kwalifikacji była fantastyczna, więc jesteśmy zadowoleni. Możemy walczyć o miejsca w pierwszej piątce każdego weekendu, musimy tylko starać się w pełni wykorzystać nasz potencjał podczas pierwszych grand prix. Dzięki naszej ubiegłorocznej „specyfikacji” mamy już ustalone ustawienia, co może dawać nam przewagę nad fabrycznymi zawodnikami, którzy muszą jeszcze dopracować swoje nowe motocykle. Przygotowaliśmy się na 100% do tegorocznego sezonu, ale z powodu sprinterskich wyścigów w sobotę i normalnych wyścigów w niedzielę, nie wiemy czego się spodziewać. Taktyka i kwalifikacje będą kluczowe: na tak krótkiej trasie wielu zawodników będzie w stanie walczyć na miękkiej oponie”.

Marco Bezzecchi: „Bardzo podobał mi się motocykl z poprzedniego sezonu, ale w nowej, całkowicie czarnej wersji, wrzucamy kolejny bieg! Jestem zadowolony z testów, czuję się dobrze na nowym motocyklu i od razu poczułem różnicę. Najwięcej zmieniło się jeśli chodzi o reakcję na gaz, w porównaniu do poprzedniego motocykla, a także w pakiecie aerodynamicznym. Będzie trudno z dwoma wyścigami w jednym weekendzie, przynajmniej na początku. Trzeba po prostu zrozumieć, jak zarządzać swoim ciałem. Chciałbym wygrać swój pierwszy wyścig, to jest mój cel. Zaczynamy z technicznym pakietem, który jest już dobrze ustawiony, konkurencyjny i szybki. Jesteśmy gotowi, być może bardziej niż oficjalni zawodnicy, przynajmniej na początku. Potem z pewnością nadrobią zaległości, my musimy teraz w pełni z tego skorzystać”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Valentino Rossi, właściciel zespołu: „Oczekuję wspaniałego sezonu 2023 od zespołu Mooney VR46 Racing. W zeszłym roku zadebiutowaliśmy w MotoGP po wielu latach startów w Moto3 i Moto2, i był to fantastyczny sezon. Byliśmy szybcy, mimo że zespół był nowy. Chłopaki wykonali świetną pracę, walcząc o podium i czołowe pozycje na kilku wyścigach. To nadal jest naszym celem także na 2023. Mamy dwóch bardzo szybkich i bardziej doświadczonych zawodników, mam nadzieję, że zrobią kolejny krok naprzód, aby zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo i zdobyć jak najwięcej miejsc na podium.”

„Luca jest w trzecim sezonie w MotoGP i spodziewam się od niego wiele. W 2022 roku zrobił wielki postęp, wiele się nauczył i kilka razy był bardzo blisko podium: zasłużył na nie. Na testach był bardzo szybki i konkurencyjny. Marco także może dobrze sobie poradzić. W swoim debiutanckim sezonie w MotoGP, który jest trudny dla każdego, był bardzo dobry. Stanął na podium w Assen i wiele razy rywalizował z najszybszymi do samego końca. Musi kontynuować w ten sposób i może poprawić się, aby być jeszcze szybszym w swoim drugim roku w najwyższej klasie”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,453 sek