Home / MotoGP / Upadł pomysł wspólnej puli premiowej za sprinty

Upadł pomysł wspólnej puli premiowej za sprinty

Zespoły MotoGP wciąż nie doszły do wspólnego porozumienia co do dodatkowych wynagrodzeń dla zawodników za krótkie wyścigi typu Sprint, jakie mają być rozgrywane od tego roku w każdą sobotę grand prix. Na testach w Malezji dyskutowany był pomysł ze wspólną pólą nagród, jednak ostatecznie nie udało się wypracować zgody.

Zawodnicy mieli już w większości podpisane kontrakty na 2023 rok, kiedy jesienią organizatorzy MotoGP poinformowali, że każdy weekend grand prix zawierać będzie nie jeden, a dwa wyścigi. Zawodnicy więc słusznie uznali, że z tego tytułu należy im się dodatkowe wynagrodzenie, za podejmowanie większego ryzyka związanego z podwojeniem liczby wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na kilku spotkaniach na Sepang szefowie zespołów chcieli dogadać się co do wspólnej puli. Miałaby być ona podzielona na dwie części: jedna połowa byłaby opłacana przez zespoły (pośrednio – producenci) w równych porcjach, a drugą połowę „sponsorowaliby” sami organizatorzy – hiszpańska Dorna.

Jednak finalnie nie zostanie ona przedstawiona Dornie, bowiem zespoły i producenci nie wypracowali wspólnego stanowiska. Kością niezgody ma być fakt, że jedni producenci musieliby częściej wykładać pieniądze na nagrody dla rywali niż inni, a to oczywiście dlatego, że takie Ducati ma w stawce aż osiem motocykli i jak pokazują testy, może wygrać nawet połowę wyścigów, a Yamaha tylko dwie maszyny i wygranie tylu rund pozostaje w sferze marzeń.

Wygląda więc na to, że do rozpoczęcia sezonu w Portugalii może już nie być szansy na wspólnie wypracowane rozwiązanie, i zespoły będą musiały poszukać indywidualnych uzgodnień ze swoimi zawodnikami.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 1,397 sek