Home / MotoGP / Viegas o powodach odwołania GP Kazachstanu. „Po prostu nic nie zrobiono”

Viegas o powodach odwołania GP Kazachstanu. „Po prostu nic nie zrobiono”

Jorge Viegas, szef federacji FIM, w wywiadzie dla Sport TV w Jerez de la Frontera wyjaśnił, dlaczego tor Sokol został wykluczony z kalendarza w tym sezonie. 70 dni przed wydarzeniem ogłoszono, że GP Kazachstanu nie odbędzie się w tym roku.

„Powód jest bardzo prosty. Wyścig został umieszczony w kalendarzu w listopadzie z zestawem warunków… ze względu na bezpieczeństwo toru i inne kwestie – padok, itp. I po prostu nic z tym nie zrobili. Po prostu to odkładali. Była zła pogoda, potem były wybory, potem minister… aż doszło do momentu, w którym nie mogliśmy już dalej tego odkładać, bo zespoły miały już opłacać koszty podróży i nie mogłyby ich odzyskać. Myślę, że próbowali też przeprowadzić wyścig na torze takim, jaki obecnie jest. To zawsze jest ryzyko, nie było już innych możliwości” – powiedział Portugalczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W kwestii homologacji toru Viegas dodał: „Nic nie zrobili, zero. Problem polega na tym, że nawet nie zaczęli nic robić, więc nie został już żaden czas. A jest jedna rzecz, której nigdy nie pomijamy: to bezpieczeństwo zawodników. Więc jeśli chcą to zrobić w przyszłym roku, muszą skończyć prace do sierpnia tego roku”.

Jorge Viegas potwierdził, że były próby znalezienia zastępczego grand prix w miejsce odwołanego GP Kazachstanu. „Tym razem nie było takiej możliwości. Próbowano nawet z dwoma, trzema torami, ale teraz jest już za późno. To trudne, ponieważ pieniądze na wyścigi zwykle pochodzą z pieniędzy publicznych. To pieniądze od rządu – czy to w Portugalii, czy w Chinach – zawsze tak jest, a teraz budżety są już zamknięte, i jest to bardzo trudne. Niestety, będziemy mieć 20 Grand Prix. To wcale nie tak źle.”

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Niech dadzą sobie spokój z tym torem i nie wrzucają go już więcej do kalendarza wszystkim to wyjdzie na dobre.

  2. nie się Poznań zgłosi , najlepszy tor w Europie , a nawiasem mówiąc po co nam tor lepiej w…dolić pieniąśdze w CPK, czy Pałac Saski

  3. Kolejny dowód że wyscigami rządzą cymbały. Kolejny raz wpisuje się do kalendarza coś co nie istnieje bądź jest nie dokończone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 2,186 sek