Home / MotoGP / Vinales: Chciałbym kilka lat temu czuć się tak jak teraz

Vinales: Chciałbym kilka lat temu czuć się tak jak teraz

Miniona sobota w MotoGP była dla Mavericka Viñalesa niemalże doskonała. Motocyklista nie tylko wygrał Sprint w trakcie weekendu GP Ameryk, ale także wcześniej zdobył pole position, ustanawiając nowy rekord okrążenia w Austin. Hiszpan żałuje, że dopiero teraz osiąga takie wyniki i korzysta z pełni swojego doświadczenia.

Kierowca Aprilii opowiedział o swoim najlepszym okrążeniu, nie potrafiąc wyjaśnić, jak udało mu się je osiągnął. Podkreślając jednocześnie swoją wiarę w udany i równy sezon: „Po prostu cieszę się tym momentem, to niesamowite. Bardziej niż Sprint, ucieszyły mnie kwalifikacje. Nie wiem, jak udało mi się wykręcić takie okrążenie, nie wiem.”

„Po prostu dzisiaj zrobiłem coś magicznego z tym motocyklem i to jest imponujące. Oczywiście jestem naprawdę szczęśliwy. Jestem przekonany, że możemy w tym roku zrobić niesamowitą robotę – nie tylko tutaj, przez cały rok.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Viñales podkreślił, że czuje się w najlepszym momencie swojej kariery, ale też przyznał, że konkurencja będzie silna: „Oczywiście, czuję się lepiej niż kiedykolwiek. Trochę lepiej niż w Portimão; w Portimão byłem już bardzo silny, ale na tym torze zawsze mam coś specjalnego, co sprawia, że jestem trochę silniejszy niż na innych torach. Jednak tu chodzi tylko o mnie. Poza mną jest wielu kierowców, którzy są również bardzo silni, więc jutro będzie ciężka walka”.

Zapytany, czy czuje się tak, jak w najlepszych fazach swojej kariery, hiszpański kierowca odpowiedział: „Nie, teraz jestem na zupełnie innym poziomie. Chciałbym, kilka lat temu czuć się tak jak teraz, mając obecne doświadczenie. Fizycznie czuję się bardzo silny, to jest rok, w którym czuję się najmocniejszy fizycznie. Oczywiście dużo pracuję nad tym i po prostu czuję, że doświadczenie, siła i technika, jakie mam na motocyklu, świetnie się ze sobą komponują i przynoszą te wyniki. Więc to jest fantastyczne. Za każdym razem mogę to widzieć i za każdym razem to się powtarza. Nigdy się nie poddaję, bo ciężka praca się opłaca”.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Maverick Vinales wygra niedzielne GP Ameryk?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,530 sek