Home / MotoGP / Vinales czuje się na Aprilii bardzo naturalnie

Vinales czuje się na Aprilii bardzo naturalnie

Maverick Vinales był podczas testów w Malezji najszybszym zawodnikiem na motocyklu innym niż Ducati. Regularnie kręcił czasy w czołowej trójce, pokazując że tegoroczna Aprilia będzie mieć ogromny potencjał. Chciałby jednak, aby jego zespół dał mu jeszcze coś więcej w Portimao, gdzie odbędzie się pierwsza runda sezonu.

„Jestem naprawdę zadowolony z pracy, jaką Aprilia wykonała zimą. Jestem za to wdzięczny. Po prostu czuję się bardzo naturalnie na motocyklu, ale wciąż uważam, że możemy sporo poprawić. Ostatecznie wypróbowaliśmy wiele części – nie potrzebowaliśmy niczego ustawiać – po prostu wypróbowaliśmy części i jestem zadowolony. Szczerze mówiąc, jestem wręcz bardzo zadowolony z testów. W Portimao musimy zrobić kolejny krok”. – powiedział Maverick Vinales.

„Nie skupiałem się tak naprawdę na maksymalnej prędkości. Skupiłem się na innych rzeczach, których brakowało mi w zeszłym roku. Wydaje się, że w tych obszarach dokonaliśmy poprawy. Szczególnie po mojej stronie. Nie ma wiele do powiedzenia. Ja po prostu chcę zacząć się już ścigać”. – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan przyznał także, że szczególnie istotne było poprawienie tego, jak motocykl oddaje moc, i jak radzi sobie z tym sam zawodnik. „Szczerze mówiąc, czuję że jest całkiem dobrze. Czuję, że to jedna z rzeczy, które poprawiłem najbardziej w porównaniu z zeszłym rokiem. Szczególnie przyspieszenie, aby kontrolować poślizg. Pod tym względem poczyniłem duże postępy podczas testów. Chcę spróbować się teraz na innym torze, ponieważ sposób, w jaki kontrolowałem prędkość na tym konkretnym torze, był już doskonały”.

„Chcę zobaczyć, czy na innym torze będę miał takie same odczucia, ponieważ na używanej oponie będzie to kluczowe”. – skomentował. „Zawsze w mojej karierze to była moja mocna strona, ale w zeszłym roku jej nie miałem.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Król testów powrócił. I znow czuje się silny. Słabo to widzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,207 sek