Home / MotoGP / Wszyscy chcą fabryczny motocykl, Marc Marquez też

Wszyscy chcą fabryczny motocykl, Marc Marquez też

Znakomite osiągi tegorocznego motocykla Ducati na starcie sezonu nie pozostają niezauważone przez ekipy satelickie tego producenta, i po VR46 oraz Pramacu, również Marc Marquez z Gresiniego chciałby dysponować w przyszłym roku najnowszą odsłoną Desmosedici. Hiszpan jeździ aktualnie GP23.

W wywiadach dla DAZN i Sky, zawodnik zespołu Gresini Ducati zaczął od przypomnienia swojej aktualnej sytuacji i tego, że wciąż nie osiąga takich wyników, które przynosiłyby mu wiele punktów w każdym wyścigu: „Ludzie mówią, że jestem w dobrej formie w tym roku, ale mam też na koncie dwa razy zero punktów, sprawy mają się tak jak widać”.

„Przyjeżdżamy na GP Hiszpanii i oczywiście mam tu wiele zobowiązań. Jestem z tego zadowolony. Przyjeżdżamy bezpośrednio po wyścigu, który nie poszedł tak, jak się spodziewałem, ale przynajmniej walczyliśmy na czele, z dobrym zaangażowaniem (w GP Ameryk). Zobaczymy, co się wydarzy w ten weekend. Myślę, że będziemy bardzo blisko czoła. Moim pierwszym celem będzie bezpośrednie dostanie się do Q2”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marquez na razie ma kontrakt tylko na 2024 rok, i wydaje się, że przedłużenie umowy uzależnia od wspomnianego wcześniej najnowszego motocykla Ducati. Ale jeśli zespół Pramac przedłuży umowę z Ducati i otrzyma faktycznie dwie maszyny, może być ciężko spełnić prośbę Marqueza w Gresinim. Chyba, że #93 trafi w ramach transferu wewnętrznego w Ducati właśnie do Pramaca, czego też nie da się wykluczyć. Ewentualnie, Pramac zgodnie z plotkami, przeskoczy na Yamahy.

„Co z przyszłością? Nie jest to jasne, oczywiście chciałbym fabryczny motocykl. Ten rok jest bardzo wyjątkowy, ponieważ przyszedłem po trudnych latach. Na razie z nikim się nie kontaktowałem, po prostu muszę być szybki. Kontakty zaczną się od tego momentu, a potem w Le Mans i Mugello.” – dodał.

Źrodło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marquez zasłużył już na fabryczny motocykl w 2025 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,950 sek