Home / MotoGP / Wyścig MotoGP o GP Australii przeniesiony z niedzieli na sobotę!

Wyścig MotoGP o GP Australii przeniesiony z niedzieli na sobotę!

Pogoda w Australii straszy organizatorów. Postanowiono, że aby fani mogli cieszyć się możliwością obejrzenia rundy grand prix na torze Phillip Island, to konieczne jest przeniesienie jej z niedzieli na sobotę. Tym samym będziemy mieli w MotoGP pierwszy sobotni wyścig grand prix od 2015 roku, kiedy to holenderskie TT Assen przestało być jedyną sobotnią rundą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dokonano zmiany wyłącznie w MotoGP, i wyłącznie w tych dwóch wyścigach. Wyścig grand prix zostaje przeniesiony z niedzieli na sobotę na 6:10 polskiego czasu. Z kolei Sprint rozegrany ma zostać (o ile pozwoli pogoda) w niedzielę, o 5:00. Pełny harmonogram można zobaczyć pod tym linkiem.

Problemem na Wyspie Filipa jest nie tyle deszcz, co silny boczny wiatr, który mocno przeszkadza w bezpiecznym poruszaniu się po torze. Organizatorzy wyciągnęli wnioski z 2019 roku i kwalifikacji przerwanych czerwoną flagą. Przypomnijmy, że wtedy „zdmuchnięty” z toru został Miguel Oliveira.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,742 sek