Home / MotoGP / Yamaha dalej „w lesie”. Quartararo nie zostawia złudzeń

Yamaha dalej „w lesie”. Quartararo nie zostawia złudzeń

Fabio Quartararo jednoznacznie twierdzi, że Yamaha „nie jest blisko” rozwiązania problemu z prędkością na pojedynczym okrążeniu. Mistrz świata MotoGP z 2021 roku był dopiero 10. w poniedziałek, w pierwszym z dwóch dni testów przedsezonowych w Katarze.

Zapytany o nowe aerodynamiczne skrzydełka oraz nowy wydech, których użył w poniedziałek, Quartararo wyjaśnił: „Dla nas naprawdę ważne jest znalezienie sposobu na sprawienie, aby motocykl jeździł bardziej płynnie i aby uzyskać przyczepność podczas ataku na najlepszy czas. To tam tracimy dużo.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Samo tempo nie jest złe. Robimy kroki naprzód, wprowadzamy duże zmiany w motocyklu. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć sposób, naprawdę szybko.” – dodał.

Zapytany, czy we wtorek, ostatnim dniu testów przedsezonowych przed rozpoczęciem sezonu MotoGP 2024, który rozpocznie się 8 marca, można jeszcze osiągnąć znaczący postęp, Quartararo był brutalnie szczery. „Nie, nie jesteśmy blisko. Raczej daleko od osiągnięcia tego.” – powiedział. „Ja jestem naprawdę zmotywowany. Staram się zachować spokój. Zespół dużo pracuje. Nie wiem, kiedy to nastąpi. Ale to najważniejsza część – przyczepność z tyłu, zwłaszcza podczas jednego okrążenia.”

Yamaha zdaje sobie sprawę, że może mieć już tylko miesiące albo nawet tygodnie, aby przekonać Quartararo, że ​​mogą ponownie stać się konkurencyjni i przedłużyć kontrakt z Francuzem. Kontrakt Quartararo wygasa na koniec tego sezonu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Quartek, dawaja do pucharu ducati

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 2,043 sek