Home / MotoGP / Yamaha zaprezentowała barwy na sezon 2024

Yamaha zaprezentowała barwy na sezon 2024

Zespół Monster Energy Yamaha MotoGP zaprezentował dziś barwy na nadchodzący sezon. Ciężko pokusić się o stwierdzenie „nowe barwy”, bowiem poza detalami, takimi jak inne umieszczenie naklejki sponsora ciężko znaleźć zmiany, w porównaniu do zeszłorocznego malowania. Na Yamasze YZR-M1 zasiądą w tym roku Fabio Quartararo, i debiutujący na Yamasze Alex Rins. Zawodnicy spróbują przywrócić japońską markę na szczyt klasy królewskiej, czyli coś, w czym obaj nieźle sobie radzili w poprzednich latach. Yamaha ma za sobą pierwszy sezon bez zwycięstwa od 2003 roku, czy Rins lub El Diablo będą w stanie zakończyć ten niechlubny streak w tym roku?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fabio Quartararo: „Początek nowego sezonu – to zawsze jest ekscytujące! Wszyscy znów zaczynają z zerem punktów i wiem, że zarówno zespół, jak i ja jesteśmy bardzo zmotywowani, aby wykonać jak najwięcej pracy podczas testów w Sepang. Dobry początek roku 2024 – nawet jeśli będą to tylko testy przedsezonowe – może później zaowocować dużą przewagą. Zatem jak zawsze włożymy wszystko, co mamy, w każdy dzień, każdą sesję, każdy wyjazd i każde okrążenie. Wiem, że Yamaha ciężko pracowała za kulisami, więc myślę, że jeśli będziemy nadal naciskać we wszystkich aspektach, powinniśmy móc spędzić razem wspaniały rok. Chcę walczyć w czołówce i chcę jeszcze raz pozdrowić moich fanów z najwyższego stopnia podium!”

Alex Rins: „Po raz pierwszy przetestowałem M1, współpracując z zespołem Yamahy podczas testów w Walencji i testu Shakedown, ale dzisiejsze wydarzenie inaugurujące sezon MEYM 2024, znów wywołuje we mnie ekscytację, jakby to był pierwszy dzień. Mieliśmy dobry pierwszy wyjazd na testach w Walencji, więc jestem z tego całkiem zadowolony i nie mogę się doczekać, aby jutro kontynuować pracę tutaj, w Sepang. Muszę spróbować jeszcze wielu rzeczy, ale jestem pewny siebie. Motocykl wydaje się być łatwym do zaadaptowania do, więc myślę, że podczas testów w Sepang będę w stanie poczynić dalsze kroki. Dużo pracowałem nad swoją sprawnością fizyczną, aby osiągnąć możliwie najlepszy poziom, a teraz jedyne czego chcę, to znowu zacząć jeździć!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 4

  1. Jeżeli Rins wygra wyścig, to będzie zwycięzcą na wszystkich japońskich maszynach.

  2. Bo boju Yamaha. Czas wrócić na szczyt. Forza El Diablo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,630 sek