Home / MotoGP / Yonny Hernandez za Bena Spiesa!

Yonny Hernandez za Bena Spiesa!

Do czasu powrotu Bena Spiesa do ścigania, a więc najprawdopodobniej do końca obecnego sezonu, Amerykanina w barwach teamu Pramac Racing zastąpi Yonny Hernandez! Nie wiadomo póki co, kto mógłby zająć miejsce Kolumbijczyka w ekipie PBM, ale dowiemy się tego w ciągu najbliższych dni.

#68, ścigający się obecnie w zespole prowadzonym przez Paula Birda, został zwolniony z kontraktu dzięki czemu do końca roku jeździć on będzie na Desmosedici GP13. Tym samym Yonny „przejmie stery” od kierowcy testowego Ducati, który dotychczas jeździł za „BigBena” w większości tegorocznych rund, a więc Michele Pirro.

Dla Hernandeza obecny sezon jest drugim w klasie królewskiej, ale dotychczas ścigał się on jedynie na motocyklach CRT. Rok temu reprezentował bowiem team Avintia Blusens, a w tym przesiadł się na maszynę ART w barwach PBM.

Pierwszy test na Desmosedici 25-letni Kolumbijczyk zaliczy już dziś, albowiem na Misano World Circuit Marco Simoncelli kierowcy MotoGP mają do dyspozycji jeden dzień prób. Nowym team-partnerem Yonny’ego będzie Włoch Andrea Iannone.

Po wyleczeniu kontuzji lewego barku, podczas GP Indianapolis Ben Spies zaliczył powrót do ścigania. W sobotnim treningu przewrócił się jednak i uszkodził prawy bark co sprawia, że nie wystartuje on najprawdopodobniej do końca sezonu. Dotychczas #11 wystartował w tym roku zaledwie w dwóch wyścigach!

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I0000cXSW1mTbN_8/s/750/750/MotoGPBrakes1a.jpg
    Czy ten jakby mały siłowniczek widoczny przed teleskopem sluży do pomiaru skoku zawieszenia, czestotliwości, siły w odpowiednich częsciach toru, dzięki czemu mozna potem lepiej ustawić zawieszenie. Jesli tak to czy ktos posiada jakies szersze informacje na ten temat ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,450 sek