Home / MotoGP / Założyciel Clinica Mobile obawia się o zmęczenie Marqueza

Założyciel Clinica Mobile obawia się o zmęczenie Marqueza

Dr Claudio Costa – założyciel Clinica Mobile na torach MotoGP – nie martwi się problemy Marca Marqueza z ramieniem czy podwójnym widzeniem, które to były powodami przerw od startów w ostatnich latach. Jego zdaniem większe znaczenie może mieć fakt, że zawodnik Hondy przez ostatnie sezony przechodził przez bardzo trudny czas z nimi związany, a dodatkowo kłopoty może potęgować fakt, że motocykl Hondy nie jest taki jak w okresie największych triumfów.

„Ten gość to wspaniały zawodnik. Przeszedł przez to, co przeszedł, ale siła zawodników leży w ich głowach, i nie ma przeszkód, które mogą zatrzymać pragnienie zwycięstwa. Myślę, że problem z ramieniem został już jakoś pokonany, chociaż pełna funkcjonalność nigdy nie wróci. Natomiast diplopia to coś, co należy kontrolować. Nie martwię się o żaden z tych problemów”. – powiedział dr Claudio Costa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Martwię się jednak, że on może być tym wszystkim zmęczony. Chce znów wygrać i potrzebuje wyników, aby podtrzymać swoje marzenie: muszą dać mu motocykl, który pozwoli mu na prawdziwą rywalizację. Zasługuje na to, a my wszyscy zasługujemy na to, aby móc ponownie zobaczyć cuda, których jest zdolny”. – dodał lekarz.

Dorna zdecydowała się nie korzystać już z Kliniki Mobilnej dr. Costy, rewolucyjnej placówki medycznej, która została założona w latach ’70. Kalendarz MotoGP na 2023 rok przyniósł również inną zmianę – wyścig sprinterski w każdej rundzie. „Ale istota wyścigów zawsze pozostanie taka sama” – ocenia dr Costa. „Bez względu na to, jakie wybierzesz rozwiązania, aby zwiększyć widowisko. Wszystko trzeba poprawiać, również wyścigi. Nie możemy być zamknięci na nowe rzeczy.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,444 sek