Home / Moto2 / Moto3 / Zmiany w przepisach dotyczących flag i Moto3

Zmiany w przepisach dotyczących flag i Moto3

Komisja wyścigowa grand prix uchwaliła zmiany w przepisach, które mają wejść w życie już od kolejnej rundy w Mandalice o GP Indonezji. Dotyczą flag, ale są również zmiany w zasadach w wyścigach Moto3 – tyle że będą obowiązywały dopiero w przyszłym roku.

Żółto-czerwona flaga w pasy ma być pokazywana w tym miejscu na torze, gdzie pogorszyła się przyczepność na torze, a powodem jej pogorszenia jest coś innego niż deszcz. Może to być zatem teraz olej, trawa, żwir czy inne fragmenty substancji stałych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Biała flaga z czerwonym krzyżem będzie natomiast pokazywana wyłącznie gdy nawierzchnia zostanie zmoczona przez opady deszczu. Powyższe zmiany mają dotyczyć nie tylko wyścigów grand prix, ale także wszystkich jakie odbywają się pod patronatem FIM, również w seriach krajowych.

Co do zmian w Moto3, to mają one obowiązywać dopiero od 2023 roku. Najważniejszy będzie system automatycznego ostrzegania gdy zawodnik będzie się zbliżał do miejsca wypadku. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, jakie obserwowaliśmy w niektórych wyścigach, gdy zawodnicy przewracali się, a potem byli najeżdżani przez kolejnych, którzy byli zaskoczeni sytuacją.

Fot. motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,483 sek