Home / MotoGP / Znów czerwona flaga na Red Bull Ringu. Ogień na torze (+wideo)

Znów czerwona flaga na Red Bull Ringu. Ogień na torze (+wideo)

Wyścig o GP Styrii został bardzo szybko po starcie przerwany czerwoną flagą. Po upadku Daniego Pedrosy, jadącego z dziką kartą zawodnika KTM, najechał na niego Lorenzo Savadori z Aprilii. Motocykle zapaliły się, a Włoch opuścił tor na noszach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od razu wyścig przerwano, bowiem z baku wylało się paliwo i konieczne stało się uprzątnięcie całego miejsca wypadku. Wyścig ma zostać wznowiony na dystansie 27 okrążeń, z miejsc, jakie zawodnicy zajmowali na starcie. Istnieją obawy, że nad tor Red Bull Ring może dodatkowo nadciągnąć deszcz.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku mieliśmy dramatyczne sytuacje na Red Bull Ringu – najpierw, gdy po zderzeniu Johanna Zarco i Franco Morbidellego ich motocykle nieomal staranowały walczących Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa.

W kolejnym wyścigu na tym samym torze Hiszpan musiał salwować się ucieczką z Yamahy, w której doszło do awarii hamulców, zanim motocykl roztrzaskał się o bandę. Niektórzy z zawodników wyrażało swoje obawy o poziom bezpieczeństwa austriackiego toru, który oryginalnie powstał jako obiekt Formuły 1.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Daniel wrocil i zadymy narobil kurdupel ale zlosliwy :D:D:D

  2. Dani jest ok , min.dzięki niemu jest widowisko , zawsze był z pazurem ,nawet w repsolu kiedy prym wiódł Mareczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,499 sek