Home / WMMP / Czas motocyklowych rozstrzygnięć

Czas motocyklowych rozstrzygnięć

To będzie już finałowa runda tegorocznych Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. Na Torze „Poznań” – Automobilklub Wielkopolski w dniach 8-9 września motocykliści zakończą tegoroczną rywalizację o mistrzowskie tytuły.


W niektórych klasach zwycięzcy są już znani. Tak jest w klasie Supersport, w której tytuł mistrzowski wywalczył już Marek Szkopek (A. Polski). Ale nie wiadomo jeszcze kto wywalczy dwa pozostałe miejsca na podium. Mają na nie szans Sebastian Zieliński (A. Ostrowski) oraz Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), który w tym sezonie miał pecha, doznając kontuzji przed lipcową rundą w czeskim Moście.
Blisko mistrzowskiej korony był już podczas poprzedniej rundy Słoweniec Marko Jerman w klasie Superbike, ale zaliczył upadek i musi poczekać na triumf do poznańskich zawodów. Za jego plecami walkę o podium toczą Ireneusz Sikora (AMK Gliwice), Janusz Oskaldowicz (A. Lubelski Sport) oraz Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski). Lidera będzie trudno dogonić, ale emocji w walce o dalsze lokaty na pewno nie zabraknie.
Nie wiadomo natomiast kto zwycięży w klasie Superstock 1000. Na razie prowadzi Francuz Gwen Giabbani z dorobkiem 129 punktów, a drugi jest Czech Michal Filla – 124 punkty. Nie ulega wątpliwości, że na Torze „Poznań” zapowiada się w tej klasie niesamowita walka o zwycięstwo. A o podium w tej rywalizacji walczyć jeszcze będzie doświadczony i utytułowany Austriak Andreas Meklau.
Triumf w pucharowej klasie Rookie 600 zapewnił już sobie Marcin Sikora (KTM Novi Kielce), który do tej pory zgromadził 117 punktów. Na drugim miejscu zakończy rywalizację Sławomir Maszczak (A. Wielkopolski), a o trzecie miejsce powalczą jeszcze: Marcin Knawa (KTM Novi Kielce), Bartłomiej Cabala i Cezary Chrobot (obaj Pro-Motor Świdnica). Emocji z kolei nie zabraknie w klasie Rookie 1000. Na razie Adam Marciniak (A. Polski) ma tylko pięć punktów przewagi nad Mirosławem Kołackim (A. Wielkopolski). A spora ochotę na podium mają jeszcze Czech Richard Balcar oraz Jarosław Chomicz (TMSM Sparta Wrocław). Pucharową rywalizację zakończą także zawodnicy w klasie Pretendent oraz 125 ccm.

Wszystkich sympatyków wyścigów motocyklowych zapraszamy w nadchodzący weekend na Tor „Poznań”. Wielkie emocje gwarantowane.

Harmonogram

Regulamin

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,445 sek