Home / Slider / Ducati Toruń Motul Team chce dobrze zakończyć sezon WMMP

Ducati Toruń Motul Team chce dobrze zakończyć sezon WMMP

Ducati Toruń Motul Team ma prosty plan na ostatnią rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2017: jechać swoje i nie oglądać się na innych. W najbliższej rundzie WMMP wystartuje dwóch jeźdźców „czerwonego teamu”- Daniel Bukowski i Maciej Ukleja. Popularnemu „Bule” w poprzednich rundach towarzyszył spory pech. Stąd też tuż przed zawodami na Torze „Poznań” wicemistrz kraju ma jedno podstawowe pragnienie.

„Mam nadzieję, że w końcu będzie można przejechać całą rundę bez tego prześladującego nas pecha” – podkreśla Daniel Bukowski. „Chcemy, żeby wszystko zagrało, tak, żebyśmy mocnym akcentem mogli zakończyć sezon mistrzostw. Uszkodzony palec się zrósł, jestem w pełni zdrowy i jeśli ominą nas awarie, to zamierzamy powalczyć o czołowe miejsca. Nie oglądamy się jednak na konkurencję. Po prostu zamierzamy jechać swoje, skupić się na pobijaniu własnych rekordów, a nie myśleć o jakiś konkretnych lokatach. Dobre tempo, o które zamierzamy się postarać, może naturalnie przełożyć się na wysokie pozycje, ale w zasadzie w ogóle o tym w tej chwili nie myślimy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

O konkretnym wyniku nie myśli nawet Dariusz Małkiewicz, czyli menedżer teamu. „Teoretycznie nadal mamy szansę na końcowe podium mistrzostw, ale staram się maksymalnie uciec od myślenia o tym” – podkreśla szef Ducati Toruń Motul Teamu. „Chcemy te wyścigi pojechać z maksymalnie czystymi głowami, nie stwarzać sami sobie jakiejś niepotrzebnej presji. Oczywiście, to są wyścigi i zawsze pojawia się w nich element losowy, są nieprzewidywalne. Jak zawsze bardzo wiele będzie zależało od pogody.”

„Wiadomo, że w deszczu jest loteria, jednak jeśli rywalizacja będzie odbywała się na suchym torze, to sądzę, że mamy spore szanse, żeby pokazać się z naprawdę dobrej strony, zademonstrować bardzo solidne tempo. Trochę potrenowaliśmy przed tą rundą. Testy wypadły pomyślnie i dlatego z umiarkowanym optymizmem czekamy na finałową odsłonę cyklu.” Wyścigi odbędą się w sobotę i niedzielę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa Tomasz Niejadlik, fot. Mateusz Jagielski

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,130 sek