Home / WMMP / Filla i Sikora nadal w czołówce WMMP po wyścigach w Moście!

Filla i Sikora nadal w czołówce WMMP po wyścigach w Moście!

2014 03 WMMP Most 21445W miniony weekend odbyły się dwie kolejne rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria w czeskim Moście. Niesamowity Michal Filla po raz kolejny dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Pierwsza pozycja Irka Sikory w tabeli WMMP także pozostała nieruszona.

Rundy łączące WMMP oraz Alpe Adria specyfikują się tym, że wszyscy zawodnicy startują na jednym torze w obu konkurencjach, a punktacja jest tylko jedna – nasi motocykliści musieli więc dać z siebie jak najwięcej, aby pokonać nie tylko rywali polskich rund, ale także tych o sławie europejskiej.

To był trudny weekend. Potężny upał nie sprzyjał zawodnikom , a najszybsi motocykliści musieli wycisnąć z siebie siódme poty w celu wypracowania najlepszych rezultatów. Michal Filla świetnie sprawdził się w takich warunkach. Czeski zawodnik dojechał w sobotę do mety na trzeciej pozycji po niewielkich problemach z hamulcami. Mechanicy BMW Sikora Motorsport, dzięki dostępności szerokiej gamy narzędzi Proline, błyskawicznie uporali się z problemem i Mistrz Polski Superstock 1000 mógł w drugim wyścigu w pełni rozwinąć skrzydła, co zaowocowało kolejnym spektakularnym zwycięstwem. Niestety, choć wyniki Michala były wyśmienite, musiał on oddać pozycję lidera w klasyfikacji Alpe Adria Marko Jermanowi do którego traci teraz zaledwie trzy punkty. W klasyfikacji generalnej WMMP Superstock 1000, Filla nadal pozostaje poza zasięgiem rywali ze 174 punktami na koncie. Bartek Wiczyński, który także startuje w tej kategorii, ukończył oba wyścigi na bardzo mocnym, szóstym miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Irek Sikora zaliczył w Moście jeden z najbardziej walecznych weekendów tego sezonu. Lider teamu BMW Sikora Motorsport oraz aktualny Mistrz Polski wywalczył szóste i piąte miejsce w wyścigu łączonym i choć miał wystarczająco dobre tempo aby powalczyć  o podium, to nieco spowalniała go niesamowita walka z Michalem Semberą. Najszybszy polski motocyklista w pierwszym wyścigu musiał uznać wyższość czeskiego zawodnika, jednak w kolejnym starciu to właśnie Polak górował nad swoim rywalem, co pozwoliło mu na przekroczenie linii mety w pierwszej piątce. Dzięki dwóm solidnym wynikom w Moście, Sikora nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej WMMP w prestiżowej kategorii  Superbike.

W dniach 1-3 sierpnia odbędą się kolejne wyścigi WMMP połączone z zawodami Alpe Adria Championship, tym razem na polskim torze w Poznaniu. Cały team BMW Sikora Motorsport dołoży wszelkich starań aby powtórzyć tegoroczny sukces i sięgnąć po komplet zwycięstw przed własnymi kibicami! Team cały czas wspierają marki Castrol i Pirelli.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,379 sek