Home / Inne / Jerman wygrywa w Moście

Jerman wygrywa w Moście

W niedzielę na czeskim torze Most odbyła się czwarta runda mistrzostw Alpe Adria, podczas której barwy Suzuki GRANDys duo reprezentowali Marko Jerman w klasach Superstock 1000 i Superbike oraz Daniel Bukowski w Superstock 600.

 

Pierwszy na starcie stanął Bukowski, który po pasjonującym wyścigu jako pierwszy przekroczył linię mety. Zwycięstwo oznaczało, że nasz zawodnik obejmie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Niestety po wyścigu komisja techniczna zdyskwalifikowała Daniela.

W wyścigu klasy Superstock 1000 Marko Jerman dojechał do mety jako drugi, ale po wyścigu został ukarany 20 sekundową karą i spadł na czwarte miejsce. Bardziej szczęśliwy okazał się wyścig klasy Superbike, gdzie Marko znów był drugi, ale tym razem sędziowie doliczyli 20 sekund do czasu Jana Halbicha, dzięki czemu nasz zawodnik wygrał kolejny wyścig w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

To był zwariowany weekend dla naszego zespołu. Najbardziej szkoda zwycięstwa Daniela, który mógł zostać liderem mistrzostw.  Niestety popełniliśmy błąd wystawiając dla Daniela rezerwowy motocykl przygotowany w specyfikacji FIM, a ona delikatnie różni  się od regulaminu Alpe Adria. Mam jednak nadzieję, że w Poznaniu Daniel odrobi straty i nadal będzie się liczył w walce o   mistrzostwo. Gratuluję też Marko kolejnego zwycięstwa w klasie Superbike.

 

Wyniki wyścigów:

Superstock 600:

1 Kevin Koller

2 Adrian Gyutai

3 Jiri Klejch

4 Josef Engerisser

5 Rene Sporer

DQ Daniel Bukowski

Superstock 1000:

1 Michal Filla

2 Martin Choy

3 Karel Pesek

4 Marko Jerman

5 Adrian Pasek

Superbike:

1 Marko Jerman

2 Irek Sikora

3 Jan Halbich

4 Janez Prosenik

5 Paweł Szkopek

Klasyfikacja generalna Alpe Adria po 4 rundach:

Superstock 600:

1 Janos Chrobak 80 pkt.

2 Daniel Bukowski 66

3 Kevin Koller 62

4 Adrian Gyutai 56

5 Luca Tommasini 52

Superstock 1000:

1 Michal Filla  118 pkt.

2 Marko Jerman 91

3 Martin Choy 81

4 Andy Meklau 58

5 Michal Sembera 43

Superbike:

1 Marko Jerman 108

2 Jan Halbich 80

3 Andy Meklau 72

4 Janez Prosenik 66

5 Irek Sikora 58

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. „…Niestety popełniliśmy błąd wystawiając dla Daniela rezerwowy motocykl przygotowany w specyfikacji FIM, a ona delikatnie różni się od regulaminu Alpe Adria…”

    no przecież to jakaś żenada!
    Rozumiem, żeby to zrobił jakiś pół-amator… ale profesjonalny team wyścigowy?! To pokazuje jaki jest poziom tego sportu w naszym kraju…

    Szkoda Buły, tyle jazdy i walki na marne. Bo team przygotował mu rezerwowy motocykl w innej specyfikacji niż wymagana! Nosz k****, ludzie nie czytaliście regulaminu tylko tak ot sobie zgłosiliście źle przygotowany motocykl?!

  2. Oszuści i tyle. Aż dziw bierze, że dopiero teraz ich złapani, a jak innych ganił i się napinał za oszustwa w Albacete.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,522 sek