Home / WMMP / Kolejna runda pełna zwycięstw dla BMW Sikora Motorsport!

Kolejna runda pełna zwycięstw dla BMW Sikora Motorsport!

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction www.photoaction.pl

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction
www.photoaction.pl

Na węgierskim torze Pannoniaring w trakcie rundy WMMP łączonej z Alpe Adria Championship, team motocyklowy BMW Sikora Motorsport kontynuował swój marsz po tytuły mistrzowskie, sięgając po kolejne zwycięstwa w najmocniejszych kategoriach Superbike i Superstock 1000.

Ireneusz Sikora, aktualny Motocyklowy Mistrz Polski w klasie Superbike, przystąpił do kolejnej rundy WMMP w znacznie lepszej formie, niż miało to miejsce zaraz po kontuzji, której nabawił się podczas pierwszej rundy IDM w Niemczech. Będący już niemal w pełni sił, w sobotnim wyścigu od razu przystąpił do walki o zwycięstwo, bardzo mocno naciskając swoich rywali w każdym możliwym momencie. Agresywna jazda do ostatnich metrów w pełni się opłaciła, dając Sikorze szóste w miejsce w generalnej klasyfikacji, a drugie miejsce na podium WMMP. W wyścigu numer dwa, Irek ponownie stoczył niezwykle emocjonujący pojedynek o zwycięstwo, który nieustannie trwał do samej mety. Pomimo że cały wyścig ponownie wygrał Roland Resch, ostatecznie to Sikora, wykorzystując swoje niebanalne umiejętności, okazał się najszybszym polskim zawodnikiem w kategorii Superbike i dowiózł swoje BMW S 1000 RR 2015 na najwyższy stopień podium WMMP, sięgając po drugie zwycięstwo w sezonie 2015. Podczas tej rundy Irek ponownie przypomniał wszystkim jak świetnie czuje się w bezpośredniej walce z rywalami, zapewniając przy tym fantastyczne widowisko.

Zdecydowanie swoją najlepszą rundę w tym roku zaliczył Bartek Wiczyński startujący w WMMP w kategorii Superstock 1000. Naładowany pozytywną energią motocyklista w pierwszym wyścigu na węgierskim torze Pannoniaring pojechał absolutnie perfekcyjnie, co zaowocowało trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej, a pierwszym w ramach Mistrzostw Polski! W drugim wyścigu Wiczyński pojechał równie szybko, choć tym razem zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Bartek musiał uznać wyższość rywali, zadowalając się i tak świetnym drugim miejscem w klasyfikacji WMMP. Sezon 2015 rozpoczął się dla Bartka najlepiej odkąd trafił pod skrzydła teamu BMW Sikora Motorsport i wszystko wskazuje na to, iż będzie on jednym z głównych pretendentów do zdobycia tytułu Mistrzowskiego w klasie Superstock 1000.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pierwsze podium w tym sezonie zaliczył na torze Pannoniaring Wojciech Wróbel. W pierwszym wyścigu najmłodszy zawodnik BMW Sikora Motorsport dotarł na metę jako siódmy, ale stanął na najniższym stopniu podium klasyfikacji Mistrzostw Polski, dzięki czemu sięgnął po pierwszy puchar w tym sezonie. W drugim wyścigu Wojtkowi zabrakło kilka sekund do Emila Wyki, więc musiał zadowolić się czwartą pozycją (a ósmą w generalce).

Równolegle do Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbyła się także trzecia runda prestiżowej serii IDM w Niemczech. Zawodnicy ponownie wyjechali na tor Lausitzring, a reprezentantami BMW Sikora Motorsport byli Michal Filla i Andrzej Pawelec – obaj startujący w kategorii Superstock 1000. Michal Filla wywalczył kolejno 11 i 10 miejsce, zyskując bardzo cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Czeski motocyklista nie był jednak w stanie w pełni rozwinąć skrzydeł, za sprawą problemów technicznych jakie trapiły go w trakcie całego weekendu. Wykwalifikowani mechanicy BMW Sikora Motorsport, wraz ze wsparciem producenta wysokiej klasy narzędzi Proline Tools, rozpoczęli już prace nad wyeliminowaniem problemów i odpowiednim przygotowaniem motocykla na kolejną rundę, aby Michal był w stanie uzyskać lepsze wyniki. Dla Andrzeja Pawelca runda na torze Lausitzring również nie była zbyt łaskawa. Wielokrotny Mistrz Polski w pierwszym wyścigu zdołał dojechać do mety dopiero na 17 pozycji, natomiast w drugim poprawił swój wynik kończąc zmagania na punktowanym, 13 miejscu.

Po wywalczeniu kolejnych zwycięstw i podiów cały zespół już teraz rozpoczął intensywne przygotowania do kolejnych rund, które odbędą się w czerwcu. W dniach 12-14.06 zawodnicy BMW Sikora Motorsport zmierzą się w czwartej rundzie IDM na legendarnym torze Nurburgring w Niemczech, natomiast w dniach 27-28.06 powrócą na rodzimy tor Poznań walczyć o kolejne wygrane w WMMP.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 1,087 sek