Home / Slider / Kolejne podia dla BMW Sikora Motorsport na rundach w Poznaniu i Budapeszcie!

Kolejne podia dla BMW Sikora Motorsport na rundach w Poznaniu i Budapeszcie!

2014 04 WMMP Poznan 12624Jeszcze przed drugą w tym sezonie rundą rozgrywaną na torze Poznań, zawodnicy BMW Sikora Motorsport obiecali ostrą walkę o najwyższe laury i słowa dotrzymali. Zespół niesiony dopingiem kibiców ponownie wzniósł się na wyżyny, dopisując do swojego konta kolejne podia.

W pierwszy weekend sierpnia motocykliści WMMP i Alpe Adria ponownie stanęli w szranki, tym razem na polskim torze Poznań. Poziom łączonych zawodów jest bardzo wysoki, a na podium są w stanie stanąć jedynie ci najlepiej przygotowani do rywalizacji. Ireneusz Sikora udowodnił, że właśnie do takich zawodników się zalicza. Aktualny Mistrz Polski  w prestiżowej kategorii Superbike podjął pewne ryzyko testując na tej rundzie nową mieszankę opon Pirelli, jednak była to dobra decyzja – Sikora pobił swój rekord toru o siedem setnych sekundy – pokonał więc ponad czterokilometrową trasę w 1,33.163 min co w połączeniu z doświadczeniem, umiejętnościami i wolą walki pozwoliło osiągnąć trzecie miejsce w sobotnim wyścigu. W niedzielę, po świetnym starcie, Ireneusz mógł sięgnąć nawet po zwycięstwo, jednak problemy z hamulcami zmusiły Sikorę do zaprzestania pogoni za liderem Janem Halbichem. Sam zawodnik jest jednak bardzo zadowolony z poznańskiej rundy, gdyż dwukrotne wywalczenie podium w tak silnym gronie było bardzo trudnym zadaniem. Dzięki świetnym wynikom lider BMW Sikora Motorsport wzmocnił swoją pozycję w klasyfikacji WMMP, natomiast w klasyfikacji generalnej Alpe Adria awansował do pierwszej trójki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Michal Filla miał w ten weekend nieco problemów, jednak jak przystało na prawdziwego mistrza, czeski zawodnik nie poddał się i walczył jak równy z równym do ostatnich metrów. W pierwszym wyścigu Filla pojechał niemal perfekcyjnie, dzięki czemu sięgnął po kolejne zwycięstwo w kategorii Superstock 1000. Niestety przed drugim wyścigiem okazało się, że jego motocykl ma spore problemy techniczne. Michal postawił na bezpieczeństwo w tej trudnej sytuacji, przez co w jego zasięgu było jedynie i tak bardzo dobre miejsce tuż za podium. Wynik ten jednak nie ma wpływu na silną pozycję Filli w klasyfikacji – Czech cały czas prowadzi w WMMP.

Bartek Wiczyński startujący w klasie Superstock 1000 ukończył oba wyścigi wysoko w czołówce, dwukrotnie zamykając pierwszą piątkę, natomiast startujący w klasie Superbike Jerzy Berger i Richard Balcar ukończyli zawody kolejno na ósmym i dwunastym oraz na dziesiątym i jedenastym miejscu.

W dniach 15-17 sierpnia odbyła się kolejna runda wyścigów w ramach Alpe Adria Championship na znanym na całym świecie torze Hungaroring. Irek Sikora dwukrotnie zajął piątą pozycję, dzięki czemu do jego konta zostały doliczone kolejne punkty wzmacniające jego trzecie miejsce w tabeli.

Michal Filla dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu – takie wyniki zapewniły mu prowadzenie w tabeli Alpe Adria w kategorii Superstock 1000, wyprzedzając Marko Jermana o 18 punktów.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,289 sek