Home / WMMP / Marek Szkopek wygrywa we Włoszech

Marek Szkopek wygrywa we Włoszech

Marek Szkopek reprezentujący barwy Team Recykl wygrał w niedzielę finałową rundę Alpe Adria na włoskim torze Adria Raceway. Początkowo Marek miał nie startować we Włoszech, ponieważ już na dwie rundy przed końcem sezonu w Rijece zagwarantował sobie mistrzowski tytuł Alpe Adria, ale ostatecznie postanowił potrenować i przetestować nowe rozwiązania techniczne przed mistrzostwami Europy w Albacete.

Szkopek, który był pierwszy raz na torze Adria szybko zaprzyjaźnił się z niespełna trzykilometrowym obiektem i w sobotę wygrał kwalifikacje. W wyścigu Marek od początku objął prowadzenie i spokojnie podążał do mety, gdy w końcówce został zaatakowany przez Michala Sembere. Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnim okrążeniu i ostatecznie zawodnik Team Recykl wygrał o cztery dziesiąte sekundy inkasując dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu. To było już czwarte w tym sezonie zwycięstwo Marka w Alpe Adria, dzięki któremu jeszcze bardziej powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Na 11 miejscu na koniec sezonu sklasyfikowany został Sebastian Zieliński, który startował tylko w trzech wyścigach.

Teraz przed Markiem i Team Recykl najważniejszy wyścig sezonu- mistrzostwa Europy w Albacete, które już 7 października odbędą się w Hiszpanii.

Marek Szkopek, mistrz Polski i Alpe Adria Supersport:

Wyjazd do Włoch miał głównie charakter treningowy, ale cieszę się z kolejnego w tym roku zwycięstwa. Adria Raceway bardzo przypadł mi do gustu, szczególnie jego zaplecze, które wybudowane jest z rozmachem. Przez weekend sprawdziliśmy sporo nowinek w moim motocyklu, ale mam nadzieję jeszcze coś poprawić przed Albacete. Już nie mogę doczekać się tej najważniejszej imprezy sezonu.

 

Wyniki Adria Raceway:

1 Marek Szkopek

2 Michal Sembera

3 David Latr

4 Thomas Berghammer

5 Igor Kalab

 

Klasyfikacja końcowa Alpe Adria 2012:

1 Marek Szkopek 174 punkty

2 David Latr 118

3 Michal Sembera 111

4 Thomas Berghammer 101

5 Igor Kalab 95

11 Sebastian Zieliński 33

 

Foto Małgorzata Daszkiewicz i fotomoto.it/ Team Recykl

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,258 sek