Home / WMMP / Motocykliści Global-tech Racing wracają do walki podczas drugiej rundy mistrzostw Polski w Moście

Motocykliści Global-tech Racing wracają do walki podczas drugiej rundy mistrzostw Polski w Moście

Zawodnicy sosnowieckiego zespołu wystartują w ten weekend w drugiej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w czeskim Moście, gdzie zamierzają walczyć o kolejne podia.

Filar ekipy, Adrian Pasek, rozpoczął sezon od wywalczenia podium podczas pierwszej rundy WMMP klasy Superstock 1000 w Poznaniu, a w czerwcu w powodzeniem wystartował na swojej Aprilii w piątej rundzie mistrzostw Włoch kategorii Superbike. W najbliższy weekend 21-latek z Kolbuszowej wraca do swojej etatowej klasy Superstock 1000, w której wystartuje w drugiej rundzie WMMP w czeskim Moście celując w kolejny solidny wynik.

Niestety, z powodów rodzinnych w Moście zabraknie Piotra Surowca, który po podium wywalczonym podczas pierwszej rundy, zajmuje wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Supersport. „Pejser” do akcji wróci jednak za trzy tygodnie, podczas trzeciej rundy WMMP w Poznaniu, gdzie będzie chciał odrobić stracone w Moście punkty.

Na kolejne trofeum liczy w Czechach noworudzianin Przemek Krajewski, który w Poznaniu sięgnął w maju po podwójne zwycięstwo w Pucharze Polski klasy Rookie 600, a rok temu w Moście wywalczył swoje pierwsze podium. Stawkę szykujących się do rywalizacji zawodników zamyka Darek Orłowski z Ostrowa Wielkopolskiego, który wystartuje w kategorii Rookie 1000 z zamiarem walki w miejsce w pierwszej trójce.

Jeżdżący manager zespołu, sosnowiczanin Beniamin Bednarski, tym razem może skupić się na kierowaniu pracą ekipy podczas weekendu w Moście. Druga runda pucharu Aprilii, w którym ściga się w tym roku 29-latek, odbędzie się bowiem dopiero podczas kolejnej rundy WMMP, za trzy tygodnie w Poznaniu.

Więcej informacji o zawodnikach i zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.

Adrian Pasek

„Razem z zespołem Global-tech Racing cały czas robimy postępy i poprawiamy motocykl. We Włoszech zaczęliśmy korzystać z nowego, sportowego komputera, dzięki któremu moja Aprilia jest jeszcze szybsza i łatwiej się prowadzi, dlatego nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu na tor. W Moście jeździłem tylko dwa razy, ale lubię ten tor. Co prawda dwa ostatnie zakręty są dość nierówne, ale to ciekawy i wymagający obiekt. W ten weekend czeka nas tylko jeden wyścig, ale jestem zdeterminowany, aby wywalczyć w nim jak najlepszy wynik i nie odpuszczę.”

Piotr Surowiec

„Niestety, bardzo żałuję, ale z powodów rodzinnych nie wystartuje w ten weekend w Moście. Mam jednak nadzieję, że uda mi się utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Supersport, a za trzy tygodnie w Poznaniu odrobić stracone punkty. Tor w Moście jest rewelacyjny, choć wyjście na prostą startową jest bardzo nierówne z uwagi na organizowane tam wyścigi ciężarówek. To bardzo techniczny obiekt. Bardzo trudnym miejscem jest pierwsza szykana, do której dojeżdża się z dużą prędkością, a rozpoczęcie hamowania w odpowiednim miejscu jest bardzo ważne. Tym bardziej żałuję, że nie będzie mnie tam w ten weekend. Jestem w życiowej formie, świetnie czuję się na motocyklu i w zespole Global-tech Racing, dlatego jestem pewien, że będzie to dla nas bardzo udany sezon.”

Przemek Krajewski

„Testowałem ostatnio w Moście i choć jeździłem krótko z powodu deszczu, to bardzo szybko poprawiłem swój czas sprzed roku o blisko sekundę. To właśnie na tym torze wywalczyłem rok temu swoje pierwsze podium, więc w ten weekend także chciałbym finiszować w pierwszej trójce. Od ostatniego wyścigu intensywnie razem z zespołem pracowaliśmy nad motocyklem. Poprawiliśmy nie tylko ustawienia zawieszenia, ale także sposób oddawania mocy. Krótkie testy w Moście pokazały, że zrobiliśmy spory krok w bardzo dobrą stronę, dlatego liczę na udany weekend. Lubię ten tor. Składa się on zarówno z szybkich, jak i ciasnych i technicznych zakrętów. Chciałbym jeszcze w tym roku wystartować w klasie mistrzowskiej, dlatego Most będzie też dla mnie okazją do zmierzenia się z szybkimi, czeskimi zawodnikami.”

Darek Orłowski

„Do startu w Moście jestem przygotowany lepiej, niż do pierwszej rundy w Poznaniu, dlatego jestem bardzo dobrej myśli i chciałbym powalczyć o podium. To mój pierwszy sezon w tej klasie, więc czeka mnie trudne zadanie, ale po ostatniej rundzie pracowałem nie tylko nad sobą, ale także nad motocyklem. W Moście byłem pierwszy raz kilka dni temu, ale z uwagi na opady deszczu, nie pojeździłem po torze zbyt dużo. Mimo wszystko przypadł mi do gustu, choć jest bardzo wymagający. Kluczowy będzie przejazd przez ciasną szykanę tuż po starcie, dlatego bardzo ważne będą kwalifikację i uniknięcie zamieszania w środku stawki.”

Beniamin Bednarski

„Jesteśmy dobrze przygotowani do weekendu i wszyscy już od dzisiaj jesteśmy na torze, aby zaliczyć przed weekendem solidne treningi. Motocykle są świetnie przygotowane, a zawodnicy zmotywowani, dlatego we wszystkich klasach liczymy na podia. Niestety, w Moście zabraknie Piotra, ale czekamy na jego powrót podczas kolejnej rundy w Poznaniu. Ja udaję się do Czech wyłącznie jako manager i skupiam na kierowaniu zespołem, a także pracy nad najbliższymi startami Adriana Paska. Chcielibyśmy wystawić Adriana w dwóch rundach pucharu Superstock 1000 przy mistrzostwach świata Superbike; na niemieckim torze Nurburgring i francuskim Magny Cours. Prowadzimy rozmowy na temat wypożyczenia motocykla Aprilia RSV4 w specyfikacji Factory i mam nadzieję, że w najbliższych dniach wiele się w tej kwestii rozstrzygnie.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,404 sek