Home / WMMP / Pozytywny start dla Ducati Toruń Motul Team

Pozytywny start dla Ducati Toruń Motul Team

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction www.photoaction.pl

Marcin Walkowiak – fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction
www.photoaction.pl

Ekipa z Torunia wraca z pierwszej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z pucharem. Ten zapewnił zespołowi Marcin Walkowiak, zajmując trzecie miejsce w inaugurującym sezon wyścigu klasy Superstock 1000.

Po znakomitym starcie objął on prowadzenie w pierwszym zakręcie, jednak na przestrzeni wyścigu lepsze okazały się być dwa z motocykli BMW. Wkrótce
po nim – na piątej i szóstej pozycji – finiszowali Maciej Ukleja i Dariusz Małkiewicz.

Walka z BMW trwała także w klasie Superbike. Robin Kraaikamp zakwalifikował się w środku stawki – na ósmej pozycji – i tak też ukończył pierwszy wyścig sezonu, przyjeżdżając na metę dwie pozycje przed swoim zespołowym kolegą Piotrem Prendotą.

Wyniki I rundy WMMP:

Superbike:
1. Paweł Szkopek
8. Robin Kraaikamp
10. Piotr Prendota

Superstock 1000:
1. Michał Filla
3. Marcin Walkowiak
5. Maciej Ukleja
6. Dariusz Małkiewicz

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po niemal idealnych warunkach w słoneczną sobotę, niedziela przywitała zawodników deszczem, który znacząco ograniczył program ekipy w kwalifikacjach. Na wilgotnym torze pojawił się jednak Robin Kraaikamp, który uzyskał trzeci czas.

Drugi wyścig okazał się być pechowy dla zawodników Ducati. Marcin Walkowiak po dobrym starcie znów znajdował się w czołówce wyścigu, ale stracił wywalczone przez siebie miejsce
w incydencie na pierwszym zakręcie, kiedy uderzony przez rywala w tylną oponę wypadł z toru. Po tej przygodzie Walkowiak odrabiał straty i ostatecznie ukończył rywalizację klasy Superstock 1000 na czwartej pozycji, natomiast Robin Kraaikamp i Piotr Prendota na siódmym i ósmym
w Superbike’ach. Dwaj pozostali reprezentanci ekipy w klasie Superstock 1000 niestety nie ukończyli wyścigu. Dariusz Małkiewicz zmagał się z problemami z tylną oponą, a Maciej Ukleja po wyjeździe na pobocze w pierwszym zakręcie, by uniknąć kolizji w powstałym przednim zamieszaniu, był zmuszony do wycofania się z wyścigu.

Wyniki II rundy WMMP:

Superstock 1000:
1. Michał Filla
4. Marcin Walkowiak
NU Dariusz Małkiewicz
NU Maciej Ukleja

Superbike:
1. Ireneusz Sikora
7. Robin Kraaikamp
8. Piotr Prendota

Po pierwszych doświadczeniach w sezonie 2015, zespół Ducati Toruń Motul Team czeka trzytygodniowa przerwa przed następną rundą Mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach
30-31 maja na węgierskim torze Pannonia-Ring, na którym zawodnicy ekipy spędzili dużą część swoich przedsezonowych przygotowań.

Przy okazji weekendu wyścigowego w Poznaniu zespół Ducati Toruń Motul Team zyskał nowego sponsora. Zostało nim Przedsiębiorstwo Budowlane „Jack-Bud”, jedna z czołowych firm zajmujących się termoizolacjami.

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,319 sek