Home / Slider / Sikora i Filla niepokonani kolejny rok z rzędu!

Sikora i Filla niepokonani kolejny rok z rzędu!

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction

Kończąca sezon 2014 runda na torze Slovakiaring była dla zawodników BMW Sikora Motorsport ogromnym wyzwaniem. Zarówno Ireneusz Sikora jak i Michal Filla musieli stoczyć ciężki pojedynek w rywalizacji WMMP oraz Alpe Adria Championship. Pomimo dużej przewagi punktowej nad konkurentami, zawodnicy BMW Sikora Motorsport nie spoczęli na laurach i wyjechali ze Słowacji z czterema tytułami!

Ostatnia runda WMMP i Alpe Adria w odróżnieniu od inauguracyjnej, została tym razem rozegrana w pełnej konfiguracji toru, która od kilku lat jest dobrze znana zawodnikom. Rywale naturalnie poczuli się znacznie pewniej, a co za tym idzie, w czołówce zrobiło się znacznie ciaśniej. Irek Sikora i Michal Filla dobrze jednak zdawali sobie sprawę o co walczą, więc podczas wyścigów nie było miejsca na jakąkolwiek zachowawczą jazdę i obaj znacząco podkręcili tempo, czego efektem były świetne wyniki i niezapomniane emocje.

W sobotnim wyścigu Irek Sikora doprowadził swoje potężne BMW HP4 do piątego miejsca, zyskując przed ostatnim wyścigiem sporą zaliczkę punktową do klasyfikacji generalnej WMMP. Pomimo, iż niedzielny wyścig wydawał się być czystą formalnością jeśli chodzi o tytuł Mistrza Polski, zawodnik mimo wszystko chciał uzyskać jak najlepszy rezultat na zakończenie sezonu, gdyż nadal walczył o utrzymanie końcowego podium w Alpe Adria Championship. W niedzielę scenariusz mógł być już tylko jeden – najszybszy polski motocyklista stanął na wysokości zadania kończąc wyścig na wyśmienitej czwartej pozycji i tym samym przypieczętował swój trzeci tytuł Mistrza Polskii tytuł II Wice Mistrza Alpe Adria w kategorii Superbike! Jest to ogromny sukces dla samego zawodnika, jak i całego teamu BMW Sikora Motorsport pracującego na narzędziach Proline, który kolejny rok z rzędu okazuje się być całkowicie bezkonkurencyjny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W kategorii Superstock 1000 podczas weekendu mogliśmy doświadczyć niesamowitych emocji. Walka o zwycięstwo jaką stoczył Michal Filla ze swoim najgroźniejszym rywalem, Marko Jermanem, z pewnością przejdzie do historii Alpe Adria. Zawodnik BMW Sikora Motorsport chcąc wygrać mistrzostwa musiał pojechać na granicy ryzyka, przez co ważył się atakować dosłownie w każdej części toru i w każdej sytuacji. Ostatecznie po wspaniałej rywalizacji, Filla wywalczył drugą pozycję tracąc nieco ponad ćwierć sekundy do swojego rywala. W niedzielę na przesychającym torze Michal Filla uzyskał czwarte miejsce, jednak to wystarczyło, aby z przewagą zaledwie jednego punktu zdobyć kolejny tytuł Mistrza Alpe Adria! Czeski zawodnik kolejny rok z rzędu zgarnął najwyższe trofea w obu mistrzostwach.

Bartek Wiczyński przekroczył linię mety dwukrotnie na 8 pozycji, zrównując się punktami w klasyfikacji generalnej Superstock 1000 z Marcinem Walkowiakiem. Niestety, rywal Bartka więcej razy gościł na podium i to on zakończył sezon jako czwarty. Richard Balcar ukończył zawody na 22 i 16 miejscu, co zapewniło mu tytuł Mistrza Czech w Superbike. Natomiast Jurek Berger przekroczył linię mety na 29 i 27 pozycji.

Team BMW Sikora Motorsport ponownie zaliczył wyśmienity sezon i bezapelacyjnie podtrzymuje status najlepszego polskiego zespołu wyścigowego. Team zdobył w tym roku łącznie cztery tytuły mistrzowskie, wielokrotnie zapełniając podium i dostarczając fanom niezliczoną ilość wspaniałych emocji.

#11 Ireneusz Sikora       – 1 miejsce w WMMP, 3 miejsce w Alpe Adria Championship

#55 Michal Filla               – 1 miejsce w WMMP, 1 miejsce w Alpe Adria Championship

#6   Bartek Wiczyński    – 5 miejsce w WMMP

#37 Jurek Berger             – 8 miejsce w WMMP

#76 Richard Balcar          – 1 miejsce w Mistrzostwach Czech, 13 miejsce w Alpe Adria Championship

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. Kolejny naprawdę świetny sezon Irka Sikory i spółki dodatkowo zakończony świetnym występem w IDM SBK – gratulacje i czekam co wydarzy się za rok.
    Myślę, że dla zespołu najlepsze byłoby opuszczenie naszego grajdołka i skupienie się na AA i IDM choć z drugiej strony brak dobrych zespołów w WMMP może być gwoździem do trumny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 1,194 sek