Home / Slider / WMMP: Pierwsza runda w Poznaniu za nami!

WMMP: Pierwsza runda w Poznaniu za nami!

tor poznań

Wyścig klasy Superbike należał do Pawła Szkopka, w Superstock 1000 tryumfował Czech Michal Filla. Adrian Pasek stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii Superstock 600, a w Supersportach najlepszy wynik uzyskał Szymon Strankowski.

Dużo emocji towarzyszyło pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Pierwszy wyścig rozpoczął się o 13.20. Zawodnicy klasy Rookie 600 mieli do przejechania 10 okrążeń. Z najlepszym czasem do linii mety dojechał Andrzej Kawulok, na miejscu drugim Krystian Paluch, a Dariuszowi Urbanowiczowi uzyskany wynik pozwolił zająć trzecie miejsce.

W kategorii Rookie 1000 trzy najlepsze miejsca należały kolejno do: Jacka Jędrzejczyka, Grzegorza Hanuszkiewicza i Piotra Matczaka. Zawodnicy przejechali również 10 okrążeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po godzinie 15.00 na torze zaczęli ustawiać się zawodnicy klas Superstock 600 i Supersport. Po 15 okrążeniach i widowiskowej rywalizacji na podium ujrzeliśmy Szymona Strankowskiego, Piotra Kloca i Bartłomieja Cabalę w Supersportach. Adrian Pasek zajął najwyższy stopień podium w kategorii Superstock 600, za nim uplasował się Marek Chłopkowski, a na trzecim miejscu znalazł się Paweł Przybylski.

superstock 600

„Szampan” na podium polał się jednak dopiero w najwyższej kategorii. Zawodnicy Superstock 1000 i Superbike zrobili niezwykłe widowisko swoim fanom. Walka o najlepsze miejsca trwała aż do samego końca, czyli przez 16 okrążeń. W klasie Superbike najlepszy czas wykręcił Paweł Szkopek, za nim Ireneusz Sikora, a najniższy stopień podium wywalczył Daniel Bukowski.

Michal Filla dojechał z najszybszym czasem do mety w kategorii Superstock 1000, z niewielką stratą do Czecha linię mety przekroczył młodszy z braci – Marek Szkopek, a najszybszą trójkę zamknął Marcin Walkowiak na Ducati.

Adrian Pasek podziękował swoim fanom za wsparcie i zbiórkę pieniędzy, która dała mu możliwość startu w ośmiu rundach Pucharu Yamahy R6. Podziękowania przypieczętował świetnym wynikiem na poznańskim torze.

„Wyścig był naprawdę fajny. Dziękuję wam wszystkim i myślę, że jutro będzie niemniej ciekawe widowisko.” – powiedział po zawodach Paweł Szkopek.

Jutro druga runda. Treningi wolne rozpoczynają się już od godziny 9.00, później treningi kwalifikacyjne, a od godz. 13.05 startujemy z wyścigami. Harmonogram czasowy znajdziecie na stronie www.aw.poznan.pl Serdecznie zapraszamy!

Źródło: aw.poznan.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarze 4

 1. Połączony wyścig SBK i STK był naprawdę bardzo ciekawy, pogoda dopisała szkoda tylko że AW jak zwykle nie pomyślało o kibicach i największa i najciekawsza trybuna od ul Bukowskiej była zamknięta.

  Od kilku lat trzeba przedzierać sie tam przez dziure płocie a Pani z ochrony oznajmia z umiechem, że w zasadzie na tej trybunie nie można przebywać kibicom!!!

  Rozumiecie to jest trybuna ale nie dla kibiców?
  Przydałoby się też by w 21 wieku był jakiś dostęp do wyników on-line o live timingu już nie wspomnę.

 2. Internety są w Poznaniu na torze jak przystało na XXI w..

  Live timing hehe, wyniki ciężko niekiedy znaleźć.

 3. Czyli ogólnie na plus ?

 4. Wyścigi jako wyścigi in plus reszta …szkoda klawiatury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,239 sek