Home / WMMP / Zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team

Zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction www.photoaction.pl

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction
www.photoaction.pl

Marcin Walkowiak, podczas piątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań, dał zespołowi Ducati Toruń Motul Team drugie zwycięstwo z rzędu. Walkowiak wystartował do sobotniego wyścigu z drugiego pola startowego w klasie Superstock 1000.

Reprezentant DTMT, dominując w swojej klasie, pokonał linię mety z dużą przewagą czasową nad resztą rywali. Jako szósty na metę przyjechał Maciej Ukleja, co dało mu pierwszą pozycję wśród debiutantów. Dariusz Małkiewicz z dobrym czasem okrążenia zajął ósme miejsce. W klasie Superbike barwy ekipy reprezentował Piotr Prendota, kończąc wyścig na ósmym miejscu i pierwszym wśród tegorocznych debiutantów, poprawiając jednocześnie swój życiowy rekord okrążenia Toru Poznań.

Niedzielny wyścig również dostarczył fanom Ducati zgromadzonym na Czerwonej Trybunie sporo emocji. W klasie Superbike Piotr Prendota powtórzył swój rezultat z soboty i ponownie uplasował się na ósmej pozycji, pokonując wszystkich debiutantów. Maciej Ukleja osiągnął najlepszy wynik z zawodników DTMT startujących w klasie Superstock 1000, pokonując linię mety na piątym miejscu jednocześnie zajmując pierwsze miejsce wśród debiutantów a także ustanawiając nowy, osobisty rekord okrążenia na obiekcie w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dariusz Małkiewicz dowiózł bezpieczne siódme miejsce utrzymując równe tempo podczas całego wyścigu. Marcin Walkowiak, po dobrym starcie uszkodził w jednym z zakrętów dźwignię zmiany biegów, co zmusiło naszego zawodnika do obniżenia tempa i w efekcie zakończenia wyścigu na ósmej pozycji. Reprezentant Ducati Toruń Motul Team wyjeżdża więc z Poznania na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą punktową do lidera tabeli.

Przez cały weekend wyścigowy ekipie Ducati kibicowała ogromna grupa fanów. Skład „Czerwonej Trybuny” dopingował naszych zawodników i swoją obecnością motywował do widowiskowej rywalizacji.

Ducati Toruń Motul Team wróci do walki o Mistrzostwo Polski już za trzy tygodnie, kiedy to w dniach 18-19 lipca siódmą i ósmą rundę tegorocznego sezonu WMMP będzie gościć Autodrom Most.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,344 sek