Home / WSBK / Biaggi bezkonkurencyjny w drugim wyścigu

Biaggi bezkonkurencyjny w drugim wyścigu

Max Biaggi po bezbłędnej jeździe triumfuje w drugim wyścigu na torze im Marco Simoncellego w San Marino.O drugą lokatę, do samego końca walczyli Jonathan Rea oraz Leon Haslam. Górą z tej potyczki wyszedł zawodnik zespołu Honda WSBK Team a Haslam stanął na najniższym stopniu podium

Mistrz Świata z roku 2010 – pomimo tego że startował do wyścigu z 10 pozycji, może zaliczyć ten weekend do bardzo udanych. Dzięki swojej bezbłędnej jeździe, z przewagą ponad pięciu sekund nad drugim i trzecim zawodnikiem przeciął linię mety i odniósł dziś swoje drugie zwycięstwo. Dzięki temu, jeszcze bardziej zwiększył swoją przewagę w klasyfikacji Mistrzostw Świata.

Startując z trzeciego rzędu, #3 już pod koniec pierwszego okrążenia znalazł się na pozycji nr 3, tuż za plecami Toma Sykesa oraz Jonathana Rea. Dzięki dalszej szybkiej i bezbłędnej jeździe, już na czwartym okrążeniu został liderem i systematycznie powiększał swoją przewagę nad rywalami, która wynosiła już nawet nieco ponad 7 sekund. Tempa które narzucił Rzymianin, nikt nie był w stanie dotrzymać, dlatego też niezagrożony, z przewagą ponad 5 sekund wygrał drugi wyścig – odnosząc swoje drugie zwycięstwo na torze Misano.

Natomiast za jego plecami, przez cały czas trwała walka o pozycję numer dwa. Zaangażowani w nią byli dwaj BrytyjczycyJonathan Rea oraz Leon Haslam. Ostatecznie jako drugi linię mety przeciął kierowca Hondy a #91 ze stratą 0,376sek do #65 zajął trzecia pozycję.

Również i o pozycję numer 4 rozegrała się walka, tym razem stoczona pomiędzy włoskimi zawodnikami. Marco Melandri – który nie ukończył pierwszego wyścigu, tym razem nie pozwolił sobie odebrać punktów Ayrtonowi Badoviniemu, który na satelickiej maszynie BMW, przez cały czas starał się wyprzedzić Melandriego. Tak więc to bardziej z doświadczonych włoskich kierowców zajął pozycję numer cztery, a #86 musiał zadowolić się pozycją numer pięć – najlepszą dla tego zawodnika w tym sezonie.

Dobry wynik osiągnął w drugim wyścigu również drugi z kierowców BMW Italia Goldbet – Michel Fabrizio. Ze strata nieco ponad 17 sekund do zwycięzcy, ukończył wyścig na szóstej pozycji, o którą musiał walczyć z dwoma zawodnikami Kawasaki Racing Team – Tomem Sykesem oraz Lorisem Baz. O ile dla debiutanta w zespole KRT pozycja numer osiem jest bardzo dobra, o tyle dla #66, wyścig ten był kolejnym, w którym nie potrafił obronić pierwszej pozycji wywalczonej w Superpole.

Za zawodnikami na zielonych motocyklach przyjechał pierwszy z kierowców czeskiego zespołu Effenbert Liberty Ducati – Jakub Smrz, a czołową dziesiątkę uzupełnił zawodnik startujący w wyścigu z dziką kartą Matteo Baiocco. Włoski zawodnik jadący na motocyklu marki Ducati, zanotował już jednak ponad 28 sekund straty do swojego rodaka ale zdołał wyprzedzić drugiego z zawodników Effenbert Liberty – Maxime Berger.

Dwunasta lokata przypadła drugiemu zawodnikowi Honda WSBK Team – Hiroshi Aoyamie. Dla tego doświadczonego kierowcy z Japonii, był to dopiero 7 wyścig z 13 odbytych ,w którym udało mu się zdobyć punkty. Teraz ma ich na swoim koncie 34,5 i zajmuje 16 pozycję w klasyfikacji generalnej. Na trzynastej pozycji dojechał Niccolo Canepa a ostatnie dwa punktowane miejsca przypadły zawodnikom zespołu Crescent FIXI Suzuki – Johnowi Hopkinsowi i Leonowi Camier.

Nie zabrakło w wyścigu również kilku pechowców. Jednym z nich jest broniący mistrzowskiego tytułu Carlos Checa, który po kolizji z Marco Melandrim zakończył swoją jazdę upadkiem. Pomimo tego, że podobnie – jak to miało miejsce na torze Miller Motorsport Park, #7 podniósł motocykl i wrócił na tor, ale ostatecznie zjechał do boksu i nie ukończył wyścigu. Również i jego zespołowy kolega – Davide Giugliano, pomimo bardzo dobrej jazdy i walce o czołowe lokaty, również i on nie ustrzegł się błędu i na skutek uślizgu przedniego koła zakończył jazdę na szóstym okrążeniu. Tak więc zespół Althea Racing po bardzo udanym pierwszym wyścigu, w drugim nie zdobyli żadnych punktów a strata Carlosa Checa do Maxa Biaggiego wzrosła już do 60 punktów.

Kolejną okazję do powiększenia zdobyczy punktowej, zawodnicy będą mieli podczas ósmej rundy sezonu, która odbędzie się 1 lipca na hiszpańskim torze Motorland Aragon.