Home / WSBK / Chaz Davies: Nowy silnik ma więcej mocy

Chaz Davies: Nowy silnik ma więcej mocy

chaz-davies-ducati

W czasie dwóch dni testowych w Portimão najszybszym zawodnikiem zawsze był Chaz Davies. Walijczyk zdawał się być bardzo zadowolony z usprawnień w jego Panigale R.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Choć Ducati Panigale R jest już dość mocno wyeksploatowanym motocyklem, to na sezon 2017 pojawiły się nowe części i ulepszenia. Przy rozwijaniu maszyny skupiono się najbardziej na silniku. Dlatego Chaz Davies testował w Portimão dwa motocykle. „Przez pierwszą połowę testów jeździłem modelem z sezonu 2016, a drugą połowę modelem na 2017, żeby porównać je między sobą. Panigale na rok 2017 ma trochę inny silnik i kilka innych ulepszeń. Silnik ma więcej mocy, ale przez to motocykl jest bardziej nerwowy.”

Davies wykręcił swój najlepszy czas 1:41,813 min na nowych oponach kwalifikacyjnych Pirelli, które powinny pozwolić na więcej szybkich okrążeń. „To nie jest prawdziwa opona kwalifikacyjna. Jest ona trochę mniej przyczepna. Mimo to uważam, że jest ona dobra, ponieważ można z nią dłużej pozostać na torze. Dla widowni powinno być to również zaletą, ponieważ show kończyło się wcześniej po jednym okrążeniu.”

Po dwóch dniach w Portimão Davies czuje się dobrze przygotowany na Phillip Island. „Tak jak w Jerez, również w Portimão byliśmy bardzo pracowici.” – podkreśla 29-latek. W samym Portimão przejechaliśmy ponad 700 kilometrów. Po dwumiesięcznej przerwie znów mam to samo dobre wyczucie motocykla jak przed rokiem. Ogólnie rzecz biorąc, możemy być zadowoleni.”

Gwoli przypomnienia, Davies wygrał siedem z ośmiu ostatnich wyścigów sezonu 2016.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,243 sek