Home / Slider / Danilo Petrucci jednak na pełen sezon w World Superbike!

Danilo Petrucci jednak na pełen sezon w World Superbike!

Danilo Petrucci postanowił podjąć wyzwanie i pojechać pełny sezon w serii World Superbike, mimo że Ducati miało dla niego miejsce w MotoAmerica. Włoski zawodnik pojedzie w barwach prywatnego zespołu Barni Ducati. W sumie w WSBK będzie startowało pięciu zawodników na motocyklach Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W zespole fabrycznym Aruba.it dalej jeździć będą Alvaro Bautista z Michaelem Rinaldim, tymczasem w ekipach Motocorsa oraz GoEleven odpowiednio Axel Bassani i Phillip Oettl. Przypomnijmy, że Petrucci w minionym sezonie ścigał się w MotoAmerica, gdzie niewiele zabrakło mu do zdobycia mistrzostwa już w debiucie. Ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem.

Petrux podpisał jednoroczną umowę na sezon 2023. W zespole Barni jeździł już wcześniej w 2011 roku, kiedy to debiutował w klasie World Superstock 1000.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Wiadomo od tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,313 sek